Tag Archives: вечера

Едноставен и брз појадок – Омлет мафини

Состојки: 6 јајца 6 лажици млеко 6 лажици рендано жолто сирење (гауда, трапист, кашкавал) сол, црн пипер Подготовка: рерната вклучете ја на 220. степени. Во посебен сад одвојте ги белките од жолчките па во изматените жолчки додајте млеко и жолто сирење. Одвоено изматете ги белките, во цврст снег, и постепено …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во ресторан во Дубаи, Ѓоковиќ играл со танчерка за егзотични танци!

Српскиот тенисер се опуштил пред мечот со Колшрајбер… Тоа што Новак Ѓоковиќ загуби во конкуренција на двојки на АТП турнирот во Дубаи, очигледно не му пречи! Доказ за ова е видеото кое се појави на социјалните мрежи,а во кое се гледа како најдобриот рекет на светот ужива во друштво на …

Повеќе »

Вечера, подароци, чудо – Преседан во Мадрид: Бејл дошол на вечера со играчите на Реал

Напаѓачот на Реал Мадрид, Герет Бејл конечно се појави да се дружи со своите соиграчи, а таа вест е главна на насловната страница на шпанската Марка. Фудбалерите на Реал вечерале во ресторанот „Филандон“ во предградието на Мадрид, а Марка го ставила настанот на насловната страница со натпис на сметка на …

Повеќе »

(ФОТО) НИШТО НЕ МУ БИЛО ЈАСНО – Додека вечерал почувствувал нешто тврдо во устата: Кога видел за што станува збор паднал од столчето од ШОК!

Антон и Шерил Шермер јаделе школки во ресторан во Њу Џерси кога Антон почувствувал нешто тврдо во устата. Брзо го исплукал тврдиот предмет и сфатил дека не е ништо помалку туку бисер! Кевин Џозеф, вработен во „Empire Oyster“, кој ги праќа школки во споменатиот ресторан, рекол дека станува збор за …

Повеќе »

ПОУЧНА ПРИКАЗНА КОЈА РАСПЛАЧУВА: На инсистирање на сопругата ја однел својата мајка на вечера…а потоа добил порака!

Понекогаш во животот не умееме да ги поставиме приоритетите поради кои подоцна ни е жал… Приоритетите во смисла дека почесто треба, на лицата кои ни се важни да им кажеме „те сакам“, или „важно ми е што се видовме“… Приказната од животот на еден анонимен маж говори токму за еден …

Повеќе »

(ФОТО) МНОГУ СЕ ПРОМЕНИЛ: Зад густата брада и изгубениот поглед се крие еден од најголемите миленици на жените на сите времиња!

Харисон Форд со сопругата Калиста Флокхарт и пријатели излегол на вечера… Харисон Форд, една од живите легенди на Холивуд неодамна го прославил 77. роденден и не се појавува често во јавност, меѓутоа овие денови е виден во вечерно излегување со 22. години помладата сопруга Калиста Флокхарт, децата и пријатели. Харисон …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРЕСЛАТКО – Момче се трудело да остане будно за време на вечерата – не но му успеало!

Познато е дека децата можат да заспијат во различни пози и ситуации. Иако родителите поради бебињата често страдаат од недостаток на сон, за децата не е необично да заспијат во количка, за време на пазарење, во ресторан, па дури и на столче за хранење. Вистински доказ дека поговорката „да спиеш …

Повеќе »

(ФОТО) НА ПОЗНАТА ГЛУМИЦА ПОРАДИ ПУТИН И СЕ ЗАКАНУВА ЗАТВОР: Наместо на претстава отишла на гала вечера а проблемите настанале поради една фотографија!

Италијанската глумица Орнела Мути се соочува со затворска казна доколку не плати оштета бидејќи ги откажала своите настапи во театарот за да присуствува на гала вечера со рускиот претседател Владимир Путин и американскиот колега Кевин Костнер. Мути требало да се појави на театарската сцена во декември 2010. година, но рекла …

Повеќе »

(ФОТО) Ова се вечери кои ќе ви го истопат салото додека спиете!

Ако овие намирници ги јадете за вечера можете многу бргу да се ослободите од одвишните килограми. Сепак, имајте предвид дека последниот оброк не смее да биде многу доцна. Риба Богата е со омега 3 масни киселини и протеини. На луѓето на кои често им недостасува омега 3 во текот на …

Повеќе »