Tag Archives: важен совет

(ФОТО) ЛЕКЦИИ ЗА РОДИТЕЛСТВОТО КОИ МОЖЕМЕ ДА ГИ НАУЧИМЕ ОД КЕЈТ МИДЛТОН: Таа има важен совет за сите родители!

Кејт Мидлтон си ја отворила душата и најискрено зборувала за родителството и нејзините деца Кејт Мидлтон вели дека имала среќно детство и дека сака да им даде на своите деца иста љубов и воспитување како што имале таа и нејзината сестра и брат. View this post on Instagram A post …

Повеќе »

(ФОТО) На The Rock му недостасува сон, но има важна порака за родителите со истиот проблем!

Недостатокот на сон е проблем на бројни родители кои, поради обврските кон децата и во домот, не успеваат да спијат колку би сакале. Тоа е проблем со кој се соочува и познатиот глумец Двејн „The Rock” Џонсон кој е татко на три ќерки. „Работев до доцна во ноќта и спиев …

Повеќе »