Tag Archives: вавринка

Мастерс во Рим – Вавринка понижен од 249. играч во светот

Испаднал во првото коло Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка го заврши настапот на АТП турнирот во Рим во првото коло. Во моментов, 17-от рекет во светот беше поразен од 18-годишниот Италијанец Лоренцо Мусети, 249-ти на АТП-листата, со резултат 0:2 во сетови. Вавринка го загуби првиот сет со неверојатни 0:6. Вториот сет …

Повеќе »

(ФОТО) Денес започнува Мастерс 1000 Синсинати:Увертира пред УС Опен со Надал, Федерер, Вавринка, Мареј, Ѓоковиќ, Зверев,Чилиќ, дел Потро…

Ѓоковиќ го чека пекол,а ќе мора да го мине доколку сака да го освои единствениот Мастерс кој му недостига… Според ждребот за седмиот годинешен Мастерс во Синсинати Новак Ѓоковиќ беше назначен за 10. носител и од првото коло започнува против Стив Џонсон. Веќе во четвртфиналето е можен дуел со Надал. …

Повеќе »