Tag Archives: вашингтон

(ВИДЕО) СНИМКА НА ФИЛМСКИ ГРАБЕЖ: Извлекле долги цевки, влегле во продавницата и со пленот исчезнале за три минути

Видеото за грабеж на продавница во Вашингтон било објавено на интернет и предизвикал зачуденост кај корисниците на социјалната мрежа. Непознати напаѓачи упаднале во објектот и впериле пушки за јуриш кон продавачот, кој веднаш избегал. Разбојниците, откако го прегледале теренот, ги подигнале парите од касата и побегнале. Надзорните камери го снимиле …

Повеќе »

(ФОТО) Дали е ова новиот план на Меган Маркл? Светските медиуми пишуваат за можната промена на професијата на некогашната глумица!

Џо Бајден штотуку влезе во Белата куќа, а приказните за тоа кој би можел да биде кандидат на следните претседателски избори не престануваат. Од Камала Харис, Иванка Трамп и Доналд Јуниор, сега дошол редот и на Меган Маркл. Според „Дејли меил“, повикувајќи се на гласините што го опкружуваат Вестминстер, Меган …

Повеќе »

Прв пат после хаосот во Вашингтон: Се огласила Меланија Трамп

Нејасно е на какви лични напади се повикува сопругата на Доналд Трамп, кој наскоро ќе ја напушти функцијата претседател на САД. Првата дама на САД, Меланија Трамп изјавила дека е „разочарана“ и „обесхрабрена“ по немирите во Капитол минатата недела, а потоа додала дека е „срамота“ што оттогаш таа е мета …

Повеќе »

Нема да верувате што правела Меланија за време на немирите во Вашингтон

Откако толпа негови приврзаници упаднаа во Капитол оваа среда, Доналд Трамп брзо се огласи на социјалните мрежи (на кој наскоро му беше забранет пристап), а истото го направила и неговата ќерка Иванка. Сепак, Меланија мостана тивка. Многумина се прашувале каде била сопругата на Трамп за време на немирите, а Си-Ен-Ен …

Повеќе »

(ФОТО) Која е жената која синоќа е убиена во Конгресот? Таа го обожавала Трамп!

Американските медиуми го открија идентитетот на жената која беше застрелана синоќа додека се обидуваше да влезе во Конгресната сала каде се одржуваше седница за да се потврди победата на Џо Бајден на претседателските избори во САД. Тоа беше Ешли Бабит, ветеран на американското воено воздухопловство од Сан Диего, објави Њујорк …

Повеќе »

(ФОТО) Четири мртви по упадот на симпатизерите на Доналд Трамп во Конгресот

Синоќа стотици приврзаници на Трамп упаднаа во зградата на Конгресот на САД во Вашингтон. Смртно настрадале четири лица, соопштила полицијата во Вашингтон. Новоизбраниот претседател Џо Бајден на Твитер напишал: “Она што го видовме денес е болен потсетник дека демократијата е кревка. За нејзино зачувување се потребни луѓе со добра волја, …

Повеќе »

(Вознемирувачко видео) Снимен моментот кога е застрелана жена пред Конгресот во Вашингтон – Подоцна починала!

ЕДНА жена била сериозно повредена во метежот што се случил откако приврзаниците на Доналд Трамп го пробиле полицискиот кордон и насилно влеголе во зградата на Конгресот во Вашингтон. На социјалните мрежи се појави страшно видео кое го покажува моментот кога е застрелана жена, една од приврзаниците на Трамп. Голем број …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЛАДНА ПРВА ДАМА: Меланија два пати го одбила обидот на Трамп да ја фати за рака!

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија се вратиле во Вашингтон, а додека се симнувале од претседателскиот авион, првата дама на САД двапати го одбила обидот на Трамп да ја фати за рака. Според американскиот портал Hil, Трамп се обидел два пати да ја фати за рака додека се …

Повеќе »

(ФОТО) Меланија Трамп во еден ден прошетала две извонредни комбинации: Чевлите се нејзин заштитен знак!

Доналд и Меланија Трап вчера ја посетија Националната пошта во Вашингтон, каде се одржала церемонијата на 75-годишнината од победата во Европа. Денот познат како „ВЕ Ден“ претставува момент во историјата кога Германија конечно се предаде во Втората светска војна. За оваа свечена пригода, првата дама на Америка, Меланија Трамп, носела …

Повеќе »