Tag Archives: варени јајца

Шест супер салати со јајца од Велигден

Ако ви останале варени велигденски јајца, можете да ги користите како основа за некои од одличните оброк салата. Салатите со јајца се како нарачани за периодот по Велигден – тие се хранливи и можат да го покријат секој оброк, а ќе користите варени јајца, кои веројатно ги имате и вишок. …

Повеќе »

ВИДЕО од генијалниот трик за лупење варени јајца воодушевил повеќе од 2. милиони луѓе!

Видео за лесен начин за лупење варени јајца за само неколку секунди станало вирално на социјалните мрежи, а овој трик воодушеви милиони луѓе. Видеото што од вчера го гледаа повеќе од 2 милиони луѓе на „ТикТок“, покажува како жена едноставно лупи тврдо варено јајце – со чаша. Откако ќе ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) Диета со варени јајца: 10. килограми помалку за 14. дена

Bright side објави диета со која тврдат дека за 14. дена можат да се истопат и 10. килограми, но има неколку едноставни правила… Во текот на диетата која има малку намирници потребно е да се пијат 8. до 10. чаши вода, за да се ослободите од токсините во телото и …

Повеќе »

ЗА ДОБРО ЗДРАВЈЕ И ЛИНИЈА – НУТРИЦИОНИСТКА ОТКРИВА: Јадете јајца на овој начин за појадок и ќе бидете сити и вити!

Нутриционистка ги наведува сите придобивки од јадење јајца за појадок, а особено ги истакнува варените јајца Јајцата се полни со хранлива вредност, даваат чувство на ситост и се омилена храна за повеќето луѓе, особено за појадок. Но, многу луѓе ги избегнуваат заради уверувањето дека се полни со холестерол. Но, нутриционистката …

Повеќе »

(ФОТО) Секој ден јадел по три јајца: Она што му се случило на организмот го изненадило и него – Ова морате да го знаете!

Има многу намирници за кои во исто време се верува дека се здрави но и дека му штетат на организмот. На пример, вегетаријанците со избалансирана исхрана своите протеини ги добиваат исклучиво од ајца. Од друга страна, јајцата се поврзани со високи нивоа на холестерол со децении, така што многу луѓе …

Повеќе »

Еве како да го симнете салото од стомакот без вежбање

Доколку на стомакот имате наслаги од маснотии, а сакате да се ослободите од нив без вежбање, еве што треба да направите… Појадокот е најважен оброк во текот на денот, тоа го знаат сите генерации,па е одвишно да се каже дека не треба да го одбегнувате ниту кога сте на диета.Тогаш …

Повеќе »