Tag Archives: ужинка

(ВИДЕО) Полнети солени писма: Брзо тесто за секој ден

За појадок, ужина или вечера… Потребно е: 20. г свеж квасец, 200 мл млеко, 2 јајца, 1 лажичка шеќер, малку сол, 450 – 500 г брашно Фил: 200 г сирење, 1 јајце Подготовка: растопете го квасецот во малку вода, додајте лажичка шеќер па кога ќе стаса додајте млеко, брашно, сол …

Повеќе »

(ФОТО) Брзо и лесно: Корпички со сирење

За вкусна храна не ви требаат многу состојки. Тоа го докажува и овој едноставен рецепт за корпички со сирење од само три главни продукти и неколку зачини. Состојки: 400 г карфиол 200 г топено сирење 1 јајце Зачини по желба: 1/4 лажичка лук во прав 1/4 лажичка оригано сол, црн …

Повеќе »