Tag Archives: утринска

(ВИДЕО) Среде програма во живо СЕ ОНЕСВЕСТИЛА!

Во утринската програма на РТЦГ се случила неочекувана ситуација кога гостинката во директен пренос се онесвестила. Додека одговарала на новинарското прашање, девојката која била соговорник во утринската програма во еден момент, пред камерите, ја изгубила свеста и паднала. Драматичната ситуација го привлече вниманието на корисниците на социјалните мрежи кои загрижено …

Повеќе »

(ФОТО 18+): Професор гостувал во утринска програма да зборува за кучињата и ковид но луѓето постојано гледале во…

„Извинете, за кучиња се зборуваше? Премногу ми пречеше меѓуножјето на професорот“, „Панталоните му се многу тесни“, „Ќе ви се јавам професоре“, „Кучиња? Какви кучиња?“, „Дали тој воопшто зборуваше“, се шегувале твитерџиите… Професорот Џејмс Логан се појавил во британската утринска емисија „This Morning Show“ за да зборува за обука на кучињата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мајка на 10. деца открила како изгледа нејзиниот ден: Станува во 3. часот наутро

Ако некој живее брзо и бучно, тогаш тоа е Таина Лициардо-Тоивола, мајка на десет деца. Сепак, 41.годишната жена од Австралија одлично се снаоѓа благодарение на својата добра организација. Таа со сопругот живее во Финска, а заедно одгледуваат десет деца, од кои најстарото има 20. години а најмладото – шест месеци.. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Каква промоција за Жељко Јоксимовиќ:Ја замолчел сопругата – среде нејзина емисија!

Популарниот Жељко Јоксимовиќ често ја изненадува својата сопруга Јована, инаку водителка на утринската емисија „Утро“ на Прва Тв…И го честитал роденденот и ја оставил во солзи, но при последното гостување повторно ја изненадил но и замолчел… По повод новата песна, „Можеби е тоа љубов“, Жељко Јоксимовиќ бил гостин во утринската …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бакнеж за добро утро: Водителот „страсно го поздравил“ гостинот!

Во средата наутро во емисијата гостувал и британско-австралискиот пејач Петер Андре а тема на емисијата била бакнување деца во уста. За време на разговорот водителот Пирс Морган станал и го бакнал гостинот во уста… Телевизиската емисија „Good Morning Britain“ е една од најпознатите во Велика Британија, а водителот Пирс Морган …

Повеќе »

(ФОТО) Уште една македонска ТВ водителка „рипна во тавче“: Цеце го зголеми тимот на Утринска на Телма

Жежок свадбен танц, наместо свадбен валцер. Цеце облечена во едноставен но ултрамодерен свадбен фустан со висок шлиц, покажа дека танчарските квалитети ги има во секој свој чекор Уште една македонска ТВ водителка „рипан во тавче“. Една од квартетот водители на утринската програма на ТВ Телма, атрактивната Цеце Трајковска му го …

Повеќе »

Утринската програма на „Канал 5“ ќе трае од 7. до 14. часот – рај за дежурните „јавувачи“

„Канал 5“ со изненадување за своите гледачи. Отворена програма во живо секој ден од 7. до 14. часот. Додека светот емитува тин содржини, лајфстајл емисии и документарци во текот на денот, на нашата национална „Канал 5“ ќе оди контактна емисија од седум часа. Од најавеното се чини дека не е …

Повеќе »