Tag Archives: усвојување

(ФОТО) ТАА ГИ ПОБЕДУВА ПРЕДРАСУДИ: Фотографии од бајките на нејзината посвоена ќерка со Даунов синдром го освојуваат светот

Одлуката за посвојување дете сама по себе е чин достоен за восхит, а кога се работи за дете кое има некаков здравствен проблем, тоа восхитување може да биде само уште поголемо. Ова е приказна за храбрата жена Катерина и девојчето со Даунов синдром по име Лиза. Имено, Катерина долго сонувала …

Повеќе »

(ФОТО) Приказна на Камбоџанец: Како всушност Анџелина Џоли го усвоила момчето?

Сарата Мунху бил поранешна десна рака на Анџелина Џоли во Камбоџа – тој и помогнал на холивудската sвезда полесно да го заврши процесот на посвојување на момчето Медокс, со тоа што станал негов татко. Сега им открива на медиумите како актерката го избрала својот син од стотици сирачиња во земјата. …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРЦЕ ДА ПУКНЕ: На родителите им рекле дека ќерка им е мртва, а после 25. години е откриена страшната вистина!

Девојчето кое било украдено пред 25. години конечно е во прегратките на нејзините биолошки родители Беле Барбум е родена во Романија, а по раѓањето на семејството му било кажано дека има проблеми со срцето и дека има многу малку шанси да преживее. Ги убедиле да си одат дома и само …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојчето дознало дека ќе биде усвоено: На нејзината реакција никој не останал рамнодушен!

Таа има 11. години и долго чекала конечно да го најде вистинското семејство. Жена, вработена во едно школо во Јута (САД) со светот ја поделила снимката која го прикажува моментот кога едно девојче дознало дека ќе биде усвоено. Таа има 11. години и долго чекала да го најде вистинското семејство. …

Повеќе »