Tag Archives: усвојување

(ФОТО) Шерон Стоун преживеала голема траума, загубила девет бебиња

Шерон Стоун го шокира светот кога ги прекрсти нозете во блокбастерот „Ниски страсти“ во 1992. година и влезе во историјата на „подвижните слики“. Иако во исто време се здоби со статус на секс симбол, холивудската дива отсекогаш нагласувала дека нејзиниот приватен живот е сосема друга приказна. Сакала големо семејство, во …

Повеќе »

(ФОТО) ТАА ГИ ПОБЕДУВА ПРЕДРАСУДИ: Фотографии од бајките на нејзината посвоена ќерка со Даунов синдром го освојуваат светот

Одлуката за посвојување дете сама по себе е чин достоен за восхит, а кога се работи за дете кое има некаков здравствен проблем, тоа восхитување може да биде само уште поголемо. Ова е приказна за храбрата жена Катерина и девојчето со Даунов синдром по име Лиза. Имено, Катерина долго сонувала …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТОПЛА ПРИКАЗНА КОЈА НЕ ОСТАВА РАМНОДУШЕН – Самохран геј татко усвоил сираче од Камбоџа: Момчето стасало до Олимписките игри во Токио!

Во 2000 година, Џери Виндл од Флорида посвоил момче по име Џордан од Камбоџа. Џордан во тоа време бил многу слаб, но израснал во силен млад човек кој ја претставуваше Америка на Олимпијадата оваа година. View this post on Instagram A post shared by Jordan Windle (@jordanpiseywindle) Џери отсекогаш сакал …

Повеќе »

(ФОТО) Приказна на Камбоџанец: Како всушност Анџелина Џоли го усвоила момчето?

Сарата Мунху бил поранешна десна рака на Анџелина Џоли во Камбоџа – тој и помогнал на холивудската sвезда полесно да го заврши процесот на посвојување на момчето Медокс, со тоа што станал негов татко. Сега им открива на медиумите како актерката го избрала својот син од стотици сирачиња во земјата. …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРЦЕ ДА ПУКНЕ: На родителите им рекле дека ќерка им е мртва, а после 25. години е откриена страшната вистина!

Девојчето кое било украдено пред 25. години конечно е во прегратките на нејзините биолошки родители Беле Барбум е родена во Романија, а по раѓањето на семејството му било кажано дека има проблеми со срцето и дека има многу малку шанси да преживее. Ги убедиле да си одат дома и само …

Повеќе »

Џенифер Анистон сепак ќе стане мајка! Ќе усвои девојче од сиропиталиште во Мексико!

Светски познатата актерка Џенифер Анистон го доживеа врвот на славата во серијата „Пријатели“, толкувајќи го култниот лик Рејчел Грин. По долга пауза, тимот ќе се обедини и ќе сними специјална епизода, а фановите едвај чекаат да ги видат повторно на малите екрани. Покрај тоа, според магазинот Closer”, актерката ги воодушевила …

Повеќе »

(ФОТО) Полицаец на должност запознал злоставувано дете: 30. месеци подоцна го усвоил!

Полицаецот Брајан Зак и неговата сопруга посвоиле злоставувано дете кое го запознал додека бил на должност. Имено, Брајан за прв пат се запозна со Кејла во март 2018. година додека работел во полициската станица Кингман во Аризона. Тој одговорил на повик што доаѓал од домот на девојчето. „Боевме,јадевме, ме држеше …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мајка го оставила бебето во напуштена куќа: 10. години подоцна ја дознала шокантната вистина!

Се’ започнало еден ден, кога соседот во близина слушнал бебе како плаче. Тој не обрнувал многу внимание и се вратил на своите дневни активности. Сепак, следниот ден го слушнал истото! Се чинело дека нема никој во таа куќа, немало светло, можешежжло да се слушне само плачот на бебето. Во тој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТЕШКА ПРИКАЗНА КОЈА ЈА ЛЕДИ КРВТА ВО ВЕНИТЕ: „Се претставуваше како моја мајка, а кога ја дознав вистината ми се урна светот!“

Усвоена Виетнамка после 34 години се вратила во родниот град, финансирајќи жена која тврдела дека е нејзина мајка. “Никогаш нема да го заборавам напуштањето на моето со војна уништено село во Виетнам. Имав пет години, а мајка ми Хан ми рече мене и на мојот брат Тем дека одиме на …

Повеќе »