Tag Archives: усвоена

(ВИДЕО+ФОТО) ПОТРАГА ПО ВИСТИНАТА – ПРОНАЈДЕНА ПРИНЦЕЗА: Посвоена девојка го преминала патот од американските предградија до кралскиот престол!

Нејзиниот живот се превртел после еден телефонскиот повик. Принцезата Сара Кулберсон е родена од Африканец и бела Американка во април 1976 година, и била сместена во згрижувачко семејство како дете пред да биде посвоена од Џим и Џуди Калберсон, бело семејство кое живее во Моргантаун, Западна Вирџинија. Кулберсон – принцеза …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НА СИЛА НА 14. ГОДИНИ ЈА ОМАЖИЛЕ за талибанец: И ги исекле НОСОТ и УШИТЕ бидејќи ИЗБЕГАЛА ОД ТАКОВ ЖИВОТ – Еве како сега изгледа!

Талибанците повторно го контролираат Авганистан, а луѓето се обидуваат да ја напуштат земјата во паника. Стравот е сеприсутен и на никој не му е сеедно, а жените веројатно имаат најголема причина за страв. Портпаролот на талибанците, Забихула Муџахид, неодамна ветил дека ќе ги почитува правата на жените, но во рамките …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка и ја оставила како бебе бидејќи е албино: Сега е модел на „Вог“

Еден од 20.000 луѓе во светот се раѓа со албинизам, генетска состојба што носи со себе бел тен и бела коса. Меѓу нив е и Сјуели од Кина, која нејзината мајка ја остави како бебе токму поради албинизам. Ова 16-годишно девојче денес е модел на престижниот магазин „Вог“. Иако повеќето …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОД СУДБИНА НЕ СЕ БЕГА – Усвоиле бебе оставено во картонска кутија, а 10. години подоцна доживеале ШОК!

Кога имала само еден месец, бебето во картонска кутија било оставено на железничката станица во провинцијата Хунан во Кина. Следното утро била пронајдена и одведена во сирпиталиште каде ја минала првата година од животот. Потоа ја усвоило едно семејстов од Тексас кое и го дало името Мекензи Грејс Вокер, па …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерка на Стивен Спилберг: „Порнографијата е ‘афирмација на животот’!“

Микаела Спилберг, посвоената ќерка на славниот режисер Стивен Спилберг, смета дека порнографијата е „афирмација на животот“. Сепак, откако јавно изјави што прави, таа беше приведена поради семејно насилство. Посвоената ќерка на легендарниот режисер Стивен Спилберг и неговата сопруга, актерката Кејт Капшоу, во февруари годинава се најде на насловните страници поради …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојче за роденден добило празна кутија,но плачела од среќа кога ја отворила!

ВИДЕОТО од девојчето што плаче од среќа откако добила празна роденденска кутија брзо се проширила по интернет. Девојчето ја отворила кутијата со возбуда, извлекувајќи од неа изгужвана хартија, а потоа човекот покрај неа ја прашал: “Сакам да го прочиташ ова”. На дното на кутија имало рамка во која пишувало: “Ќе …

Повеќе »