Tag Archives: успешна

Убава вест за Ина Илиевска: Успешно оперирана и добро се опоравува!

Хуманите граѓани помогнаа да се соберат средства за операција на тумор во мозокот во Турција…Операцијата е извршена и како што известуваат нејзините најблиски се поминало во најдобар ред а Ина успешно се опоравува… Здравствената состојба на Ина се влошила лани во мај, кога почнала да добива епилептични напади. Нејзината мајка …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најубавата актерка на Балканот се замонашила – наводно поради дрога, таа вели дека ја повикал Бог!

Поминало повеќе од една деценија откако поранешната актерка Едита Мајиќ се повлекла од јавноста и отишла во манастирот Св. Џозеф во шпанскиот град Авила, каде што станала кармелитска калуѓерка. Нејзиниот случај продолжува да ја интригира јавноста во нејзината родна Хрватска и низ целиот Балкан. – Таа средба со Бог се …

Повеќе »

(ФОТО) Четврта срцева трансплантација во Македонија: „Срцето на 44. годишната пациентка почна повторно да чука!“

Медицински тимови од Клиниката за урологија и Клиниката за кардиохирургија пред полноќ почнаа експлантација на бубрези и срце од 44-годишна пациентка која вчера попладне е дијагностицирана со мозочна смрт. Според најавата од министерот Венко Филипче, тројца пациенти се подготвувале ноќеска за трансплантација на органите – срцето и бубрезите од донорот. …

Повеќе »

ТАЖНА ВЕСТ: Почина адвокатката Јулијана Неделковска, беше многу млада и успешна

Со неизмерна тага денес ја испративме кон вечен мир и спокој нашата драга другарка и колешка Јулијана, информираа денеска од „Адвокатско друштво Бранко Кузманоски и партнери“. „Јуле се грижеше за сите нас со цело свое битие и донесе радост и среќа на многумина. За жал, ние повеќе не можеме да …

Повеќе »

Историска вест: Вакцина против корона ефикасна 90%

Анализата на вакцината на компанијата „Фајзер“ ги надминала очекувањата на повеќето експерти. Вакцината е се поблизу до масовна употреба, а првите резултати од истражувањето покажуваат дека она зад што стои зад компанијата „фајзер Бионтек“ е ефикасна 90. проценти. Ова го тврдат производителите, чија анализа покажува многу подобри ефекти отколку што …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) БИЗАРНО ТВ ШОУ: Мажите се натпреваруваат на оваа жена да и направат дете!

Дури 15. мажи се натпреваруваат да и направат дете на 40-годишна жена во новото шоу на Fox, Labor of Love. Домаќинката на шоуто е Кристин Дејвис, најпозната по улогата на конзервативна Шарлот во серијалот „Сексот и градот“. Главниот протагонист е Кристи Кетцман, која сака да има дете пред да и …

Повеќе »

Голем успех во текот на ноември: На овие астро знаци ѕвездите им подготвуваат изненадување!

Претстојната есен „ќе биде плодна и благородна“ посебно за овие три знаци. На некои им се „насмевнува“ брак и семејство, на некои успеси на сите полиња Близнаци: Свршувачка и деца Оваа есен на Близнаците се’ ќе им се врти околу љубовта, емоциите, давањето и примањето…Со други зборови им пристигнува најповолниот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју – Александра Јанева:„Поставувам цели на кои работам и сакам да го видам нивниот резултат!“

Таа е една од ретките, можеби и единствена во тоа што го работи. За малкуте години кои ги им си изгради пат кој е за респект – Победник е на музичкото шоу „Сите наши песни“ во 2013.,два пати победи на „Макфест“ во 2013. и 2016. година, победила на натпреварот на …

Повеќе »