Tag Archives: услови

Тенисерка од Австралија порачала: „Само Ѓоковиќ се грижи за нас!“

Сакам да му одадам почит По постојаните напади, пред почетокот на Австралија опен, на Новак Ѓоковиќ во последните неколку дена, се огласија и тенисери кои застанаа на негова страна. Сега се огласи швајцарската тенисерка Белинда Бенчиќ и му се заблагодарила на светскиот рекет број еден. „Сакам да му оддадам почит …

Повеќе »

(ФОТО) Ковид рај за богатите каде што нема ограничувања

Има место каде и покрај пандемијата, диви и гламурозни забави се случуваат без никакви ограничувања, но тоа место е само за оние со многу пари. Дубаи одби да воведе мерки што би им го расипале однесувањето на богатите, и покрај тоа што се соочуваат со зголемување на случаите на коронавирус. …

Повеќе »

(ФОТО) Австралија Опен пред нов удар: Заразени уште двајца тенисери

Забележан е првиот сериозен напад на коронавирусот на Австралија опен, заразени се двајца играчи, потврдија организаторите. Потврдено е дека два случаи се тенисери или тенисерки, без да се дадат имиња. Ова го објавија државните здравствени власти на Австралија, а сега вкупниот број на заразени, во бранот од 1.000 луѓе кои …

Повеќе »

(ФОТО) Осамен мултимилионер е во потрага по жена: Објавил список на услови што девојката мора да ги исполни

„Сакам семејство, но тешко е да се најде некој што ги исполнува сите посакувани критериуми“, изјавил Скот Енди Скот (41) од Плимут го заработил својот прв милион на 26-годишна возраст. Продолжил да го зголемува богатството се додека на 30-годишна возраст не останал без ништо поради економската криза. Сепак, тој успеа …

Повеќе »

(ФОТО) Австралија Опен: Новак, одиш во строг карантин и имаш 100. долари (дневно) за храна

Новак Ѓоковиќ ќе ја брани титулата на Австралија опен,а кампањата за деветтиот пехар во Мелбурн ќе ја започне малку подоцна од вообичаеното поради многу специфични околности. Првиот Грен слем во сезоната е преместен на 8. февруари, а организаторите веруваат дека дотогаш сè ќе биде подготвено. Короната влијаеше на одложувањето на …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е куќата во која Марадона умрел сам – во соба одделена со орман

ДИЕГО МАРАДОНА почина од срцев удар пред една недела, на 25. ноември, во неговиот дом во Сан Андрес близу Буенос Аирес. Објавени се фотографии од куќата во која ги минал последните денови и починал. Аргентинскиот портал Todo Noticias во својата емисија на Јутјуб покажал слики од куќата во која почина …

Повеќе »

СЕ ПОЈАВИЛЕ ДЕТАЛИ ОД ПРЕДБРАЧНИОТ ДОГОВОР: Џенифер Лопез е подготвена на ОВА ако нејзиниот иден сопруг одбие да го ПОТПИШЕ!

Џенифер Лопез и нејзиниот вереник Алекс Родригез ја откажаа својата венчавка поради пандемијата на корона вирусот, а сега се појавија деталите од предбрачниот договор, што многумина шокирале. Имено, една од причините зошто тие ја ставија венчавката во мирување е обемниот предбрачен договор. Сепак, токму тој бил причина за нови, големи …

Повеќе »

(ВИДЕО) И дозволил на сопругата да го истриже: Резултатот е урнебесен!

Луѓето наоѓаат различни начини да се забавуваат во домашната изолација. Некои пишуваат, некои играат, а некои експериментираат со фризерските „зафати“. Затоа Jош Брингдал, 32-годишен возач на камиони од Мичиген, решил да и дозволи на сопругата да го истриже. Ова „коцкање“ не се исплатело, со оглед дека тој завршил со фризурата …

Повеќе »

(ФОТО) Милионер бара сопруга: Ги прифаќа сите кои ќе ги исполнат овие критериуми!

Бизнисменот Енди Скот (41) од британски Портсмут, „тежок“ 25. милиони фунти, најавил дека бара сопруга, но не е лесно да се стекне неговата наклонетост. „Кога ќе ти тргне добро во животот тешко е да се најде соодветна партнерка, а јас барам некој еднаков на себе. Не е лесно да се …

Повеќе »