Tag Archives: усеин болт

(ФОТО) Усеин Болт станал татко на близнаци – ги открил нивните имиња

Легендарниот спринтер и олимписки победник Усеин Болт и неговата партнерка Каси Бенет во неделата објавија дека станаа родители на близнаци. Двете момчиња се викаат Тандер и Свети Лео. Атлетичарот од Јамајка ја објави радосната вест на Инстаграм со семејна фотографија на Денот на таткото, со емотикон што претставува молња, кој …

Повеќе »

(ВИДЕО) Короната не го заобиколила ниту најбрзиот спринтер во историјата: Усеин Болт има Ковид-19!

Атлетичарот од Јамајка и еден од најдобрите олимпијци во историјата на спортот, Јусеин Болт е позитивен на вирусот корона! Само неколку дена откако го прослави својот 34. роденден во Јамајка, легендарниот спринтер открил дека имал КОВИД-19. Медиумите од неговата родна земја известуваат дека Болт ќе помине време во изолација, и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Усеин Болт споделил симпатичен момент со тримесечната ќерка:„Најдобар разговор на сите времиња!“

Најбрзиот човек во светот, Усаин Болт стана татко за прв пат кон средината на мај. Неговата долгогодишна партнерка Каси Бенет роди бебе девојче кое го именуваа Олимпија Молња. Двојката не крие колку уживаат во новата, родителска улога, а фановите со нетрпение ја очекуваат секоја објава поврзана со нивната ќерка. Иако …

Повеќе »

(ФОТО) Усеин Болт станал татко: Каси Бенет родила ќерка!

На славнито спортист конечно му се исполнила желбата… Шампионот во атлетика, Усеин Болт (33) станал татко! Спортистот кој и понатаму важи за најбрз човек во историјата во неделата станал татко на здраво девојче. Бебето и мама Каси Бенет се чувствувале одлично. View this post on Instagram Our golden child ❤️ …

Повеќе »

(ФОТО) Најбрзиот човек на светот и неговата убава партнерка очекуваат дете

Најбрзиот човек на светот, Јамајчанинот Усеин Болт (33) на социјалните мрежи се пофалил со радосна вест, откривајќи дека тој и неговата партнерка Каси Бенет очекуваат дете. „Доаѓа крал или кралица“, напишала легендата на спринтот објавувајќи слика на трудната Каси. Радосната вест бргу ја споделила и девојката на Болт на своите …

Повеќе »

(ФОТО) ГО НАТЕРАЛА ДА СЕ ПОКАЕ – КОЈА Е ДЕВОЈКАТА НА НАЈБРЗИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ? Ја измамил пред цел свет а таа му возвратила:„Го смени животот со божица за една ноќ…!“

Усеин Болт со години го шокираше светот со својата брзина и леснотија со која ги освои најважните трки во светот. Спринтерот од Јамајка стана најбрзиот човек на светот кога собори рекорди на 100 и 200 метри во 2009 година и беше 11 пати светски шампион. И како што стана еден …

Повеќе »

(ВИДЕО) Усеин Болт го претставил својот прв електричен автомобил

Јамајчанинот Усеин Болт, откако се докажал во спортот, сега се обидува да биде успешен и во автоиндустријата. А, следејќи ги трендовите се одлучил за електрично возило. Најбрзиот човек на светот, повеќекратен победник на 100. и 200. метри, така не се одлучил за создавање на најбрз автомобил, но затоа би можел …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Новиот Усеин Болт: Најбрзото дете на светот има 7. години и урива рекорди

Со појавувањето на атлетските патеки Усеин Болт влезе во легендите и постави рекорди кои се сеуште актуелни…Но, додека неговите помлади соперници сеуште се борат со „соборување“ на неговите светски и олимписки рекорди на 100. и 200. метри се чини дека наследникот на Јамајчанинот доаѓа од САД… Седумгодишниот годишниот Рудолф Инграм …

Повеќе »

(ВИДЕО) Објавата на Усеин Болт излезе одличен маркетиншки трик!Сепак ќе игра на Олд Трафорд!

Иако се појави во дресот на јуноафриканскиот клуб Мелоди Сандоунс, излезе дека со пласирањето такви гласини пред се’ сакал да добие на внимание… Усеин Болт ги стави во исчекување фудбалските фанови најавувајќи дека денеска ќе го соопшти името на тимот со кој ставил потпис на договор, а иако многумина очекуваа …

Повеќе »