Tag Archives: ус опен

(ВИДЕО+ФОТО) УС ОПЕН: Ниту болката ниту Лондеро не му можеа ништо на Ѓоковиќ во пласманот во третото коло

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласира во третото коло од четвртиот Гренд слем сезонава со победа против Аргентинецот Хуан Игнасио Лондер во три сета. Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ го победи Аргентинецот Хуан Игнасио Лондер во второто коло на УС Опен во три сета – 6:4, 7:6 (7:3), 6:1 за …

Повеќе »

УС Опен 3. ден: Надал помина, Циципас и Тим се збогуваа со Њујорк – Федерер и Новак денес пред нови предизвици…

  Day 3 is almost here! Featuring Roger, Novak, Serena + more!#USOpen pic.twitter.com/iTIDLV5R0d — US Open Tennis (@usopen) August 28, 2019 Вчерашниот втор ден на УС Опен повторно ќе остане запамтен по елиминацијата на носителите како Стефанов Циципас и Димоник Тим, додека Надал и Кириос без убедливи во своите мечеви. …

Повеќе »

(ВИДЕО) На стартот рутински: Новак убедлив за минување во второто коло!

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ го совлада Шпанецот Роберт Карбалјас-Баин за да ја започне својата одбрана на титулата УС Опен. Во својот прв натпревар со 76-от играч на планетата, Србинот рутински славеше во три сета за еден час и 54 минути игра – 6:4, 6:1, 6:4, со што продолжи одлична …

Повеќе »

(ФОТО) Серена немилосрдна: На Шарапова и дала само два гема!

Серена Вилијамс ја совладала Марија Шарапова со 2:0 во првото коло на УС Опен. По сетови било 6:1, 6:1. Серена со првиот брејк во првиот сет почекала се’ до четвртиот гем па тогаш повела со 3:1.Лесно го добила и својот следен сервис гем за 4:1, за да во шестиот гем …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДЕНЕС СТАРТУВА УС ОПЕН: Новак Ѓоковиќ танцувал со децата „на нивниот ден“ и ги воодушевил сите присутни

Денеска започнува последниот Грен слем во годината, УС Опен, во кој Новак Ѓоковиќ и Наоми Осака ги бранат титулите. Но, Ноле не би бил тоа што е ако повторно не направил нешто по што ќе го памтат сите присутни на „Ден на децата“… Новак Ѓоковиќ повторно ги изненадил сите свои …

Повеќе »

(ФОТО) Во понеделник започнува УС Опен – Најинтересен дуел во првото коло: Шарапова против Серена

Швајцарецот овојпат стартува против Џумхур, Ѓоковиќ ќе се сретне со Шпанецот Баења, а доколку двајцата ги минат своите ривали, Федерер и Ѓоковиќ би можеле да се сретнат во полуфиналето во Њујорк. Серена Вилијамс и Марија Шарапова ќе ги одмерат силите во најинтересниот дуел од првото коло на УС Опен, одреди …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЃОКОВИЌ: „Можам само да му симнам капа!“

Првиот тенисер на светот смета дека Данил Медведев одиграл неверојатно и не гледа дека имало многу начини да се избегне поразот во полуфиналето на мастерсот во Синсинати. „Мислам дека играв многу добар меч. Секако, во гемовите во кои го губев сервисот, како и во оној при 1:1 во третиот сет, …

Повеќе »

(ФОТО) Новак Ѓоковиќ си ја олеснил душата: Емотивното писмо на тенискиот ас го растажи светот!

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ им се обрати на навивачите на исклучително емотивен начин.Тој, на својот Инстаграм профил објавил неверојатно емотивно писмо во кое до детали опишал низ што сè минувал во изминатиот период. Писмото ви го пренесуваме во целост: “Пред да ги споделам со вас моите најдлабоки мисли, сакам …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Холивуд на финалето на УС Опен: Најголемите ѕвезди не го пропуштија епскиот дуел помеѓу Ѓоковиќ и Дел Потро

Како и секоја година, така и оваа, најголемите холивудски ѕвезди не го пропуштија финалето на УС Опен, овојпат помеѓу Новак Ѓоковиќ и Хуан Мартин Дел Потро. Најголемите актерски ѕвезди не го пропуштија епскиот меч. There are quite a few familiar faces in attendance tonight!@GerardButler and @RyanSeacrest are in #ArthurAshe for …

Повеќе »