Tag Archives: ус опен

Медведев: „УС Опен е смешка, мислев дека убив некого!“

Рускиот тенисер Данил Медведвед беше елиминиран во полуфиналето на УС Опен откако беше поразен од Австриецот Доминик Тим – 6:2, 7:6, 7:5. Сепак, Медведев не само што се помири со елиминацијата, туку жестоко ги повика организаторите, а ги спомена и Новак Ѓоковиќ и сè што му се случи на првиот …

Повеќе »

Младите лавови во финалето на УС Опен: Тим против Зверев

Во финалето на УС опен се пласираа Александаер Зверев и Доминик Тим… Седмиот тенисер во светот, Германецот Александар Зверев се пласираше во првото грен слем финале во кариерата, откако по голема драма и пресврт го победи Шпанецот Пабло Каренјо Буста, со 3:6, 2:6, 6:3, 6:4, 6:3. Германскиот тенисер беше на …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРАМОТА: Се појавила уште една СНИМКА која докажува дека Новак Ѓоковиќ НЕ Е ВИНОВЕН!

Пораки на подршка на Ѓоковиќ му пристигнуваат од сите страни… По скандалозната одлука за дисквалификација на најдобриот СВЕТСКИ тенисер Новак Ѓоковиќ од УС Опен, јавноста е револтирана! Пораките за поддршка на Ѓоковиќ пристигнуваат од сите страни, како од Србија, така и од целиот свет, а сега се појави видео кое …

Повеќе »

На судијката, поради Ѓоковиќ, и се закануваат со смрт: „Наскоро ќе се придружиш на починатиот син!“

ЛОРА КЛАРК стана најпозната линиска судијка во историјата на тенисот откако Новак Ѓоковиќ ненамерно ја удри со топка и заработи дисквалификација од УС Опен. поради тој потег. Во првиот сет против шпанскиот тенисер Пабло Каренјо Буста, со резултат 6:5 за противникот, Ѓоковиќ изнервиран од загубата на брејкот, ја заби топката …

Повеќе »

Холивудскиот глумец го подржал Ѓоковиќ после дисквалификацијата

Најдобриот тенисер на светот беше дисквалификуван од УС Опен затоа што го погоди линискиот судија со топка во финишот на првиот сет од осминафиналето. Тој исто така доби пораки за поддршка од холивудскиот актер Џејми Фокс. Актерот ја коментирал фотографијата на Новак на Инстаграм, пишувајќи кратко – „Главата горе, брат“. …

Повеќе »

(ФОТО) Шокантни откритија за судијата поради кој Новак е дисквалификуван

Новак Ѓоковиќ не сакал да каже, поради почитување на приватноста, но моментот на „пет минути слава“ за семејството на линискиот судија, поради што беше дисквалификуван од УС Опен, беше посилен од тоа. Медиумите од американскиот град Овенсборо пишуваат дека се јавило семејството, на судијата кој Ѓоковиќ случајно го удрил во …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕЛЕКТИВНА ПРАВДА – Словенецот пред 10. дена во Њујорк го направил истото што и Ѓоковиќ: Не е исфрлен!

Во светот на спортот исфрлањето на Новак Ѓоковиќ во четвртото коло на УС Опен предизвика шок бидејќи најдобриот тенисер во светот ненамерно го удри линискиот судија со топка. Во првиот сет против Пабло Каренјо Буста, при резултат 6:5 за противникот, Ѓоковиќ изнервиран од губењето на гемот, ја шудри топката и …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЛУШНЕТЕ што челниците на УС Опен му говорат на Ѓоковиќ: „Мораме да те исфрлиме, немаме избор…“

НОВАК ЃОКОВИĆ беше исфрлен од УС Опен бидејќи на крајот на првиот сет од четвртото коло против Пабло Каренјо Буста, нервозен поради загубениот гем, ја удри топката и така случајно го погоди линискиот судија, во вратот. Таа, неочекувано погодена на болно место, испуштила крик што одекнал низ празните трибини и …

Повеќе »

(ФОТО) Новак Ѓоковиќ после дисквалификацијата од УС Опен: „Тажен сум и празен!“

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ е дисквалификуван од УС Опен во четвртото коло, откако по 11 одиграни гемови, несакајќи, го удри линискиот судија со топка. Новак Ѓоковиќ делуваше незапирливо, тој беше апсолутен фаворит за освојување на УС Опен, а потоа со еден невнимателен потег сруши сè во милисекунда. Српскиот …

Повеќе »