Tag Archives: ус опен

(ВИДЕО) Борна Чориќ го елиминираше потенцијалниот победник на УС Опен

Во еден од најдобрите мечеви во сениорска конкуренција Борна Чориќ (20) го победил Александер Зверев со 3:6, 7:5, 7:6, 7:6 и се пласирал во третото коло на УС Опен. Чориќ конечно одиграл еден вистински меч против многу добар противник кој важел за еден од фаворитите за титулата. За младиот Германец …

Повеќе »

УС Опен: Федерер едвај се провлекол, Надал убедлив и го прозвал Мареј:„Чудно ми е неговото откажување!“

Многу потешко од очекуваното Роџер Федерер (36) го победил Френсис Тиафо (19). Растоварен и опуштен младиот Американец под кривот на стадионот Артур Еш го натерал Федерер да игра пет сета, но на крај сепак морал да го признае поразот – 4:6, 6:2, 6:1, 1:6, 6:4. Рафаел Надал имал полесна задача …

Повеќе »