Tag Archives: уредување

(ВИДЕО) „Квадрат“: Совети и инспирации за уредување на просторот!

Еве што ќе гледате оваа недела: – Каленото стакло хит материјал за мебелот и расветата – Како изгладаат ентериерите на луксузните вили на познатите личности – Белите станови се одлична основа, не мора секогаш да изгледаат здодевно и стерилно – Идеи за уредување на домашната библиотека Оваа недела во 11:30 …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“:Совети и инспирации по примерот на светските дизајнери

Во ова издание на „Квадрат“ ке гледате – Ја заокружуваме сезоната и дочекуваме следната. – Пролет, одлично време за избор на мебел. – Како да го направите тоа најдобро што може. Подни ламби, тренд во осветлувањето. – Советуваме и инспирираме по примерот на светските дизајнери. „Квадрат“ со Ана Николовска во …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“:Уредите го ентериерот по примерот на светските дизајнери!

Во ова издание на КВАДРАТ ке гледате – Доза инспирација ретро модерни комбинации, игра со бои и акцентирање на елементите. – Како да уредите ентериер по примерот на светските дизајнери. – Осветлување на детските соби, многу позначајно од создавање на атмосфера во најупотребуваното катче на децата и тинејџерите. – Софите …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“:Како со малку пари во само 3 чекора да обновите кујна?

Овој Квадрат ќе ви даде совети и насоки за тоа: – Како да се справите со нередот и малите квадратури, решението е половина стан сместен во плакар – Како да ја осветлите собата за дневен престој – Што е најважно во една кујна и – Како да ја обновите кујната …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“: Парче мебел во геометриска форма ќе го претвори просторот во модерен!

Оваа недела не очекува нов “Квадрат”, еве ги темите: – Кои се основните насоки за уредување на собата за дневет пресрој, што најчесто се бара и какви се трендовите кои ќе ја одбележат оваа сезона – разговор со архитект Горан Ваљаков – Геонетриските јасни форми се новите тренди парчиња мебел …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“:Угостители, со осветлувањето ја правите атмосферата за вашите гости!

Ова издание на Квадрат ќе биде исполнето со: – совети и насоки за уредување и осветлување на угостителски објекти – трендови во уредување на кујни и трпезарии и – неутралните бои како совршена опција за оние кои сакаат смирен, опуштен и елегантен простор. Оваа недела во 11:30 на Алфа!

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“: Инспиративен завршеток на годината!

На крајот од годината резиме на најдобрите идеи, совети и насоки, предлози и инспирации за уредување на претсобјата и детално разработување на темата уметност на ѕид со архитект Елена Мартиновска. Влезете во новата година со убави идеи за уредување на Вашиот простор со Квадрат на ТВ Алфа во понеделник (01.01.2018) …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“: Идеи за повеќе простор во домот!

Во најновото издание на „Квадрат“ ќе проследите: – запознајте се со иновативниот паметен плакар кој дипли и пегла – одлична идеја за модерните домаќинки кои немаат многу време -инспиративен стан со мала квадратура: како да се справите со недостаток на простор во домот? – зборуваме за плочест мебел со нашиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“: Шибачик – тренд на уредување

Во најновото издание на „Квадрат“ ќе гледате: – шабичик – глобално популарен стил на уредување на просторот во последните години, по што се карактеризира и како во овој стил да го уредите вашиот ентериер – колку расветета е важна за атмосферата во вашиот дом и кога е идеално време за …

Повеќе »