Tag Archives: уредување

(ВИДЕО) Купил стан од 50. квадрати на последен спрат: Кога видел што се крие на кровот останал без здив!

Погледнете како овој човек го преуредил и искористи максимумот од 51. квадратни метри простор за живеење Ова е приказна за малите станови кои се редизајнирани за да обезбедат удобност на големите семејства. Ако имате стан од околу педесет квадратни метри, ова е пример за тоа како можете да го опремите …

Повеќе »

(ФОТО) ПАРИТЕ НЕ СЕ СЕМОЌНИ – Џиџи Хадид се пофалила како го уредила станот:„Богатите немаат вкус!“

Манекенката Џиџи Хадид на социјалната мрежа Инстаграм се пофалила како го уредила ентериерот на својот нов дом, а на многумина не му се допаднал стилот што го избрала. Таа изјавила дека веќе една година ја уредува внатрешноста на луксузниот дом во Њујорк. Поради необичните детали, во кои спаѓа и чинијата …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Модерен и оригинален стан во Скопје:Максимално искористување на квадратурата!

Од денес во оваа рубрика ка почнуваме соработката со Baulab Studio и ќе презентираме нивни решенија во станбени единици во Скопје и Македонија… Дуплекс – “Bachelor flat” во станбена зграда спроти Сити Мол на улица Лондонска – Општина Карпош. Простор во кој клиентот имаше барање да оформиме нестандарден простор во …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“: Заврши познатиот саем за керамика во Болоња, што ќе биде тренди во новата сезона?!

Во новото издание на „Квадрат“ ќе гледате: – Дали во уредувачкиот процес треба да се придржувате исклучително до еден стил на уредување? Одговорот го има арх. Горан Ваљаков – Како и колку стилови на уредување е оптимална комбинација во еден простор, разговор со арх. Пако Радовановиќ – Како најдобро да …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“:Како да ги примените популарните стилови во вашиот простор?

Во ова издание на „Квадрат“ зборуваме за: – Минималистички стил на уредување и освелување – Скандинавски стил и се што треба да знаете на оваа тема – Најпопуларните стилови применети на дело Оваа недела во 11:30 на Алфа

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“:Еклектицизам, рустикален или индустриски стил… која е најдобрата опција за Вас?

Во новиот Квадрат повторно ја отвораме темата стилови на уредување на простор: – Што се стиловите, како да ги комбинирате кога да ги одберете оној во кој ќе биде уреден просторот? – Каков под одговара на еден рустикален простор? – Осветлување и уредување во се помодерниот индустриски стил – Повеќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“: Еден просечен дом од почеток до крај!

Во новиот „Квадрат“ ќе гледате: – Како да уредите еден просечен дом од почеток до крај? Преку советите на нашите стручни сорботници ќе ве водиме чекор по чекор низ целиот процес. Оваа недела во 11:30 на Алфа!

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“: Големите простории се и голем уредувачки предизвик!

Во ова издание на „Квадрат“ ќе гледате: – Како да уредите и осветлите голем простор: стручни совети и инспирации – Уредете ги работните простории по примерот на најмоќните светски брендови – Тренди бои за ѕидови оваа сезона: сина, зелена, темно виолетова… Оваа недела во 11:30 на Алфа.

Повеќе »