Tag Archives: ураган

(ВИДЕО) Ураганот Иан од електричните автомобили направил темпирани бомби

ГОЛЕМ број електрични возила би можеле да се запалат. Ураганот Иан предизвика бројни проблеми на Флорида, а во тој налет настрадале и електричните возила. Имено, сите електрични возила кои биле под вода за време на ураганот и чии батерии биле натопени со вода наскоро би можеле да се запалат. На …

Повеќе »

(ФОТО) ЕДНА „УРАГАНКА“ Е БОЛНА ОД СВИРЕПА И НЕИЗЛЕЧИВА БОЛЕСТ: „Додека сум жива морам за земам терапија!“

Српската претставничка на Евровизија е под терапија веќе две години поради хронично автоимуно заболување на тироидната жлезда На Сања Вучиќ, членка на групата „Ураган“, и бил дијагностициран Хашимото синдром пред нешто помалку од две години, поради што треба да зема терапија секое утро. – Жал ми е што Хашимото се …

Повеќе »

(ФОТО) Семејна трагедија на една „Ураганка“ пред финалето на Евровизија: Тажната вест ја КРИЕЛЕ ОД НЕА

На Ксенија Кнежевиќ, ќерката на Кнез, од триото „Ураган“ и починала блиска личност Претставници на Србија, девојки од групата „Ураган“ го освоија 15-тото место на штотуку завршената Евровизија, а многумина се многу разочарани од ваквиот пласман бидејќи Сања Вучиќ, Ксенија Кнежевиќ и Ивана Николиќ беа омилени кај публиката поради песната …

Повеќе »

(ФОТО) „Вечерва го претставувате Балканот“: Што рекле Ураганките пред ФИНАЛЕТО НА ЕВРОСОНГ?

Се ближи финалето на Евровизија 2021, Ивана, Сања и Ксенија подготвени ја чекаат својата вечер. Ќе видиме претставници на 26. земји, а Ураганките настапуваат под бројот осум. Нивниот настап од полуфиналето веќе има над пет милиони прегледи на Јутјуб. Нема сомнение дека ураганките ги освоија срцата на публиката ширум светот. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Еве зошто „Ураганки“ ја освоија Европа: Мелодија, певлив рефрен и АТРАКТИВЕН И ЕНЕРГИЧЕН НАСТАП!

На „Песна на Евровизија“ постои некое непишано правило композициите да имаат мелодија и што е поважно ПЕВЛИВ РЕФРЕН… Тоа е она што старите и прекалени хитмејкери го нарекуваат „два збора“, односно првите зборови од рефренот за кои секој може да се врзе и да ги испее. „Локо, Локо“ на „Ураган“, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВРЕМЕ „ЈАНОС“ – ЦЕЛ ГРАД ПРЕТВОРИЛ ВО ЕЗЕРО: Неверојатно снимки од Грција после разорниот ураган!

Три лица загинале како резултат на „медитеранскиот ураган“, многу редок вид бура што го погоди поголемиот дел од Грција за време на викендот. Бурата Јанос откорна дрвја и предизвика прекини на електричната енергија на Јонските острови и западниот Пелопонез. Потоа се прошири во централна Грција, погодувајќи ги главно областите околу …

Повеќе »

(ВИДЕО) УРАГАН ЈА ОПУСТОШИЛ МОСКВА:Руската престолнина на удар на големо невреме – многу улици станале реки!

Во Москва беснее ураган проследен со град и силен ветер, соопштија метеоролозите и наведоа дека во главниот град на Русија е прогласено „жолто“ ниво на опасност во следните два дена. Небото во руската престолнина сетана црно во средината на денот, по што започна дожд, проследен со удари на молња. Московјаните …

Повеќе »

(ВИДЕО) Репортер се јавувал во живо додека минувал ураганот Лаура – гледачите преплашени!

Репортерот на NBC News, Џеј Греј известувал во живо на утринското шоу „Добро утро, Британијо“ за ураганот Лаура што дивее во САД, а снимките од неговото јавување ги исплашиле некои гледачи. Џеј известувал за состојбата во езерото Чарлс, Луизијана и во еден момент ветрот скоро го оддувал. „Сега е малку …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗАСТРАШУВАЧКИ СНИМКИ – НИЗ РУСИЈА МИНАЛ СТРАШЕН УРАГАН. Тројца настрадале, ветер од 100. км/час уривал кровови и кранови

Три лица загинаа во ураганот што го погоди регионот Свердловск во централна Русија. Ветерот срушил дрвја, ообраќајни знаци,балкони и носел покриви. Налетите на ветрот достигнаа скоро 100 километри на час. Оштетени се и објекти. Во Екатеринбург, ветерот срушил кран кој усмртил еден вработен. Во градот Арамил, ветерот го сруши покривот …

Повеќе »