Tag Archives: упорност

(ВИДЕО) Дал да се смееш или да плачеш: Детенцево се мачи „со мускули“ на рацете да јаде банана!

Родителите сигурно убаво се забавувале кога го снимале ова видео, но не е баш за смеење… Малечкиот е подготвен да плива во базенот, секако со оние детски „мускули“, но сакал да јаде и банана. Но, се испоставило дека е тешко да се јаде банана со тие пластични мускули на рачињата. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момче се спротивставило на стравот и солзите: Ја научил најважната лекција!

Едно детенце во карате клуб во САД бил пред голем предизвик – да скрши мала штица со карате удар. Феникс се двоумел, покајувал, плачел,тргнувал па застанувал но на крај сепак успеал да ја скрши штицата. Како што велат авторите на видеото – феникс ја научил најважната лекција во животот – …

Повеќе »

(ФОТО) Оваа прекрасна фотографија крие тажна приказна која никого нема да остави рамнодушен…

Патот до мајчинството за Хедер Боуман не бил ниту малку едноставен. Со 36. години и без партнер одлучила сама да стане мајка, но немала поим што ја чека. Нејзината прва бременост во 2017. година завршила со абортус во самиот почеток, а потоа следело трагично губење на близнаци во 17. недела …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Волја и упорност: Оваа жена 33 години се бори со ракот и 11. пати го победила – За неа нема предавање!

Илонка Целер цел живот мечтаела само за едно – да стане баба. Животните предизвици се нижеле еден по еден, и така со децении, а Илонка ги прескокнала сите пречки и од животот добила и повеќе отколку што се надевала… Илонка Целер (81) го победила ракот 11. пати. Таа оваа своја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Животот ни носи секакви проблеми: Инспиративен говор на млад човек кој цел живот се среќавал со непремостливи болести – но ги победувал!

Соочен со смртни болести и дури со смртоносен третман, Мајкл Кросленд, неколку пати се среќавал со смртта но секој пат ја победувал. Ова е приказна за еден од најхрабрите луѓе кои било кога живееле… На 10. години му откриле рак кој не може да се оперира. На 12. години го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Топ 6. филмови поради кои ќе посакате да бидете уште попродуктивни: Овие ликови се вистинска инспирација!

Иако филмовите често ги гледаме како еден вид на опуштање, понекогаш можат да ни понудат и многу повеќе. Живееме во време во кое од нас постојано се бара да бидеме подобри, уште поубави и уште поуспешни. Колку и да се трудиме, некој ќе ни рече дека тоа не е доволно …

Повеќе »

Арапката Захра Лари е првата лизгачка што настапува со шамија: И’ татко и и’ дал поддршка!

Захра Лари (22) од Обединетите Арапски Емирати е првата лизгачка што учествуваше на натпревар со шамија. Веќе 10 години се занимава со професионално лизгање, а желбата за ова доаѓа од филмот на „Дизни“, „Ледената принцеза“. Вежбала во единственото лизгалиште во Абу Даби. И покрај многуте пречки, Oбединетите Арапски Емирати сепак …

Повеќе »

Што се’ ќе ви каже за да дојде до секс?

Мажите се сеуште оние на кои им се брза кога е во прашање сексот и не им пречи понекогаш да искористат некоја лага за да однесат девојка во кревет. Ова се најчестите: „Ти само биди мирна, јас ќе те мазам“, речиси и да е сигурна карта за секс. Повеќето жени …

Повеќе »