Tag Archives: упорност

(ВИДЕО) Минал 13. години во количка а сега повторно оди САМ!

Лиам Кричет (24) од Тронби Лејн во Англија, 13. години минал во инвалидска количка откако му бил дијагностициран тумор во ‘рбетниот мозок. Тешката дијагноза ја добил кога имал 11. години, а лекарите се сомневале дека било кога ќе може самостојно да оди. До тогаш бил нормално момче кое обожувало да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЖИВОТОТ ПИШУВА ДРАМИ: „Шансите да преживеам ми беа 8% – Ракот ми ги спаси бракот и кариерата!“

Размислувањето за смрт за Дебора Џејмс е секојдневна рутина во последните три години. Планирала сè. Таа исто така знаела каде ќе умре. Но, минатиот декември, таа доби сознание дека нема „карцином во организмот“ Откако во декември 2019. година Дебора Џејмс, мајка на две деца,ја слушнала дијагнозата за неизлечив карцином на …

Повеќе »

(ФОТО) Оваа девојка ослабнала 50. килограми и станала Мис на Велика Британија

Џен Аткинс е нова Мис на Велика Британија. Русокосата 26. годишна девојка станала најубава жена во Обединетото кралство откако загубила неверојатни 50. килограми. „Не можам да верувам. Некој да ми го кажеше ова пред три години би помислила дека е луд“, вели Аткинс која пред неколку години, како што вели, …

Повеќе »

После дожд секогаш доаѓа виножито: Бог има совршен план за нас во секој момент дури и кога ни се чини дека се околу нас се руши!

Од судбината не може да се избега, сето она што ни припаѓа на нас, ќе биде наше, порано или подоцна За да успееме, понекогаш е неопходно да се помине низ вистински бродолом. Дали се чувствувате како заробени на место каде мислите дека не припаѓате? Дали дадовте сè од себе за …

Повеќе »

Гофан го совлада Надал но Шпанците одат понатаму!

Тениската репрезентација на Шпанија избори место во полуфиналето на првиот АТП куп со победата против Белгија од 2:1. После голема борба одлуката падна во дубл мечот. Роберто Баутиста Агут на Шпанија и го донесе првиот поен со победата против Кимер Корејанс со 6:1, 6:4. Потоа следеше вистинска драма во дуелот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Камерата го снимила доставувачот кој со сите сили се труди да го достави пакетот: Погледнете ја неговата борба со „заледената“ патека!

Додека повеќето луѓе за време на празниците одмораат со своите семејства, има луѓе кои работат повеќе од кога било. Вработените во услугите за испорака се едни од нив. Луѓето со нетрпение ги исчекуваат подароци за своите најблиски и честопати немаат разбирање за луѓето што ги доставуваат. Овој доставувач е снимен …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ФЕНОМЕН – ОВА Е ПРИКАЗНА ЗА ЖЕНА КОЈА СЕ ВРАТИЛА ОД МРТВИТЕ-АНА 80. МИНУТИ БИЛА ЗАРОБЕНА ПОД ЛЕД: Температурата на телото и била нестварно ниска а после 12. дена се случило чудо!

Човечките тела најдобро функционираат на 37 степени, а во случај на зголемена ладнина или топлина, притисокот врз нашите витални органи се зголемува, а телото се бори да преживее. Сепак, постојат случаи кои граничат со чуда, кога телото преживеало нешто што не може да го објасни науката. Ова е точно она …

Повеќе »

(ФОТО) Силвестер Сталоне објавил шокантна слика од младите денови:„Никогаш не се откажувајте!“

Веќе е познато дека легендарниот глумец редовно тренира и дека тоа е тајна на неговото мускулесто тело. За улогата на Рамбо осум месеци секој ден тренирал и тоа по четири часа, а освен што секој ден бил во теретана, одел и на часови по боречки вештини, курс по стреличарство и …

Повеќе »

(ФОТО) ОЧАЈНИ НО УПОРНИ РОДИТЕЛИ – ДЕВОЈЧЕ (3) НАГЛА СТАНАЛО НЕСРЕЌНО И ПРИВРЗАНО КОН НИВ: Лекарите со месеци ги убедувале дека има вирус а потоа ја дознале страшната дијагноза!

Во јули 2018. година, Беатриз Фармер-Мај (3) одеднаш станала исклучително приврзана кон нејзините родители но и многу несреќна. Нејзините родители, Лора Фармер-Маја (39) и Тијаго Маја (40), на почетокот мислеле дека станува збор за минлива фаза. Сепак, тие ја однеле Беатриз на лекар затоа што имала треска, нозете и се …

Повеќе »