Tag Archives: уништување

(ФОТО) Се разведува од Трамп штом излезе од Белата куќа: Ако сега го напушти ТОЈ ЌЕ ЈА УНИШТИ!

Меланија Трамп, наводно, планира да се разведе од сопругот Доналд Трамп, истата секунда штом ќе ја напуштаат Белата куќа. Неименуван извор ги потврди гласините за брачните кавги помеѓу првата дама на Америка и претседателот Доналд Трамп и додал дека Меланија решила да го напушти сопругот. Во книгата за славната брачна …

Повеќе »

(ВИДЕО) СНИМЕН ТОЧНИОТ МОМЕНТ КОГА КОРОНА ВИРУСОТ ВЛЕГУВА ВО КЛЕТКА И ЈА ИНФИЦИРА: Погледнете ја неверојатната снимка на бразилските научници!

Во текот на истражувањето како се реплицира вирусот, бразилските научници, со електронски микроскоп, снимиле неверојатни фотографии на напад на коронавирус. Експертите од Институтот Осалдо Круз (IOC/Fiocruz) го фатиле точниот момент кога вирусот САРС-КоВ-2 заразува човечка клетка. Прво, честичките на коронавирус во форма на група црни точки се прикачуваат на клетката …

Повеќе »

Позната докторка објаснила како да се „убие“ вирусот во храната

Познатата руска докторка Елена Малишева рекла дека загревањето на храната во микробранова печка „убива секаков случаен вирус“, дури и ако готвачот кашлал или кивал додека ја подготвувал храната. Малишева објасни на Инстаграм дали заразениот готвач може да пренесе вирус на клиент над храната што ја подготвувал. Имено, според Паула Кенон, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДА ГИ СЛУШАМЕ ПРЕПОРАКИТЕ И ДА ГИ МИЕМЕ РАЦЕТЕ: ОВА ЌЕ ВИ ГИ ОТВОРИ ОЧИТЕ – Кога ќе го видите видеото ќе СФАТИТЕ зошто мора да го испочитувате секој чекор за МИЕЊЕ РАЦЕ!

Епидемијата со коронавирус во Македонија донесе веќе 85. заболени а поради тоа владата презема и дополнителни мерки бидејќи оние кои се веќе донесени НЕ СЕ ПОЧИТУВААТ. Медицинарите постојано предупредуваат дека за сузбивање на овој вирус хигиената, а особено миењето раце е многу важно. Но, тие, ширум светот предупредуваат и на …

Повеќе »

ПАТ ДО ОЗДРАВУВАЊЕ – ОВИЕ НАМИРНИЦИ ГО УНИШТУВААТ РАКОТ ВО КОРЕН: 14. лековити билки кои ЗАДОЛЖИТЕЛНО морате да ги користите во ИСХРАНАТА!

Овие намирници можете да ги најдете во секој супермаркет а можат да не сочуваат од натаможен развоиј на рак. 1. Авокадо Главна состојка на авокадото е глутатион, кој има моќен ефект во борбата против радикалите на ракот кои го зафаќаат целото тело и го спречуваат организмот да апсорбира маснотии. 2. …

Повеќе »

(ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – УЖАС НА СВАДБА: Кумот ја удрил невестата и ја влечел по скали – Викал на младоженецот дека не требало да се ожени со неа!

Денот на венчавката треба да биде најубав за младенците и нивните семејства, особено откако ќе започне прославата. Но, Ерин Мејсон-Џорџ од Велика Британија имала свадба што не би била среќна да им ја раскажува на внуците. Поточно, нејзиниот кум ја удрил, ја зграпчил за венчаницата и ја влечел по скалите. …

Повеќе »

(ФОТО) ЕДНА ОД НАЈБАРАНИТЕ АКТЕРИ СЕГА Е ЗАБОРАВЕНА А СЕ’ ПОРАДИ ЕСТЕТСКИТЕ ОПЕРАЦИИ: Денес нема ниту трага од некогашната популарна глумица!

За неа блиските велат дека веќе е зависна од естетските операции и дека сака да го забави процесот на стареење.  Лара Флин Бојл некогаш беше една од најбараните актерки, а се прослави со нејзината улога во серијата „Твин Пикс“, кога имаше само 20. години. За кратко време стана секс-симбол, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најјак земјотрес во последните 30. години – СНИМКАТА СО ДРОН ГИ ПОКАЖУВА РАЗМЕРИТЕ НА КАТАСТРОФАТА: Цели населби во урнатини, спасителите во трка со времето!

Уништени куќи и згради, урнатини, паника и хаос е она што останало после серијата силни земјотреси во Албанија. Најкритично е во Тумане и Драч. Најмалку 23. лица биле извлечени од урнатините на зграда во Драч, а меѓу нив има и деца. Спасителите го пребаруваат теренот во потрага по преживеаните, а …

Повеќе »

ТОП 10 СМРТОНОСНИ НАВИКИ: Со ова ги уништуваме бубрезите!

Бубрезите се едни од најважните органи во организмот и се многу поважни отколку што веруваат луѓето. Тие играат клучна улога:ја филтрираат крвта, ги отстрануваат токсините, апсорбираат минерали, произведуваат урина, производуваат хормони и ги неутрализираат киселините. Со овие смртоносни навики, ги уништуваме бубрезите: 1. Не пиеме доволно вода Филтрацијата на крв …

Повеќе »