Tag Archives: уникатни

(ФОТО) Учителка од Вермонт направила ДОБАР БИЗНИС од ракавиците на Берни: Има 13.000 нарачки!

Учителка од Вермонт, чии рачно изработени ракавици станаа познати откако сенаторот Берни Сандерс ги носеше на инаугурацијата на претседателот Џо Бајден, пронашла производител кој ќе произведе илјадници од нејзините удобни ракавици. „Имам неколку неверојатни новости! Се здружувам со Vermont Teddy Bear за да изработам ракавици како на Берни за СИТЕ …

Повеќе »

(ФОТО) ФЕНОМЕНОТ НА АТАКАМА – Пустина што цвета – ремек дело на природата

Пустината Атакама во Чиле е површина без вода, составена од солена почва, песок и скаменета лава. Сепак, сето ова престанува да биде важно во вистински услови… Атакама се смета за целосно неплодна почва поради специфичноста на овој терен и затоа што е заштитена од двете страни од Андите и крајбрежните …

Повеќе »

Со нив никогаш не е здодевно: Ова се најзабавните знаци во хороскопот

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Во овие хороскопски знаци не се раѓаат здодевни лица… Ако забавата ви е на прво место тогаш е можно да сте родени во еден од најзабавните знаци во зодијакот. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Близначките родени држејќи се за раце и’ денес не се одвојуваат!

Џилиен и Џена денес имаат три години, но сеуште омилено нешто им е да се држат за рачиња. Моно моно близначки родени во САД ги зачудиле дури и’ докторите. Имено нивната мајка Сара поради критичната здравствена состојба морала да оди во болница скоро два месеци пред терминот кој бил одреден …

Повеќе »