Tag Archives: укинување

(ФОТО) СЕ ОГЛАСИЛ ДИРЕКТОРОТ НА ПИНК – Жељко Митровиќ: „За десет дена ја укинувам Задруга“

Сопственикот на ТВ Пинк, Жељко Митровиќ на својот Инстаграм профил напиша дека најдоцна за 10 дена го укинува реалното шоу „Задруга“. Сопственикот на телевизијата Пинк, Жељко Митровиќ на својот Инстаграм профил напишал дека најдоцна за 10 дена ќе го укине реалното шоу „Задруга“. View this post on Instagram A post …

Повеќе »

Американците рекле дека е доста – Ѓоковиќ игра на УС Опен

Американскиот Сенат гласал за укинување на националната декларација за вонредна состојба предизвикана од пандемијата на коронавирус. Таа беше воведена од поранешниот претседател Доналд Трамп на почетокот на 2020 година. Горниот дом на Соединетите држави гласаше со 68 гласа „за“ и 23 „против“ за ставање крај на вонредната состојба. Минатиот месец, …

Повеќе »

(ФОТО) НА СВЕТОТ НЕ МОЖЕ ДА МУ СЕ ПОГОДИ – ПРОГОВОРИЛА МЕГАН МАРКЛ: Поради тоа што сега го кажа, БРУТАЛНО е критикувана! Сите мислат дека го има ОВОЈ скриен мотив!

Сопругата на принцот Хари и војвотката од Сасекс, Меган Маркл, за магазинот „Вог“ ја коментирала одлуката на Врховниот суд на САД да ја поништи пресудата од 1973. година, со која се легализирал абортусот во целата земја и што овозможил абортус во сојузните држави. Таа истакнала дека е подготвена да им …

Повеќе »

Грција го укинува формуларот PLF – познато од кога: „Подготвени сме”

Грција ја укинува обврската за сите вакцинирани меѓународни патници да пополнат детален формулар за патување, кој беше воведен како мерки за борба против ширењето на коронавирусот. Одлуката ќе стапи на сила на 15. март, рекол министерот за туризам Василис Кикилијас во денешното соопштение, додавајќи дека одлуката е донесена по препорака …

Повеќе »

(ФОТО) ТРАМП БЛОКИРАН НА ТВИТЕР! Невидена цензура на претседателот на САД – му се заканува укинување на профилот!

Твитер го блокирал профилот на американскиот претседател Доналд Трамп на 12 часови. Во исто време, тие му се заканиле на Трамп дека неговиот профил, во случај „да продолжи да ги крши правилата на Твитер“, ќе биде избришан засекогаш. BREAKING – Twitter account of President Trump locked for 12 hours. — …

Повеќе »

Од утре се укинува бесплатниот јавен превоз за пензионерите

За да се заштити здравјето на најранливите граѓани и да се спречи ширењето на коронавирусот, од утре (02.06.2020 година, вторник) нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасните лица (жени со/над 62 години и мажи со/над 64 години) во деновите вторник, петок, сабота и недела. Оваа мерка се …

Повеќе »

(ФОТО) Британската влада одлучила: Принцот, поради скандал, останува без големи почести!

Британската влада во четвртокот ја променила праксата за кревање на знамето за кралските родендени и тие повеќе нема да се истакнуваат за роденденот за со скандал погодениот принц Ендрју. Промената е воведена за да ги опфати припадниците на кралското семејство кои се повлекле од јавноста и повеќе не ги извршуваат …

Повеќе »