Tag Archives: удар

(ВИДЕО) ОВА БИЛО ЗА ВЛАКНО: Избегнал удар на молња за време на прошетка

Додека се движел по тротоарот, МекНил ненадејно бил прекинат од огромен блесок на молња, која се гледала само на неколку метри од местото каде што шетал … Еден маж во Јужна Каролина имал среќа да остане жив откако гром удрил на местото на тротоарот по кој се шетал минатата недела. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се намерил на погрешна трудница: Завршил во болница – Не ни сонувал на што е подготвена жената!

Еден крадец помислил дека бремена жена ќе биде лесна мета за кражба, меѓутоа не ни сонувал дека налетал на погрешна дама! Кога Американката Кристин Брасвил излегла од трговскиот центар и тргнала кон своето возило ја поздравил странец кој минувал кон нејзиниот „теренец“. Меѓутоа, само неколку секунди подоцна момчето и ја …

Повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Уште една трагедија на теренот: Голманот починал после судир со соиграч

Голман на „Персел“ од Индонезија, Коирул Худа, починал од последици на судирот со соиграчот, Рамон Родригез, на натпревар. Во финишот на првото полувреме на првенствениот натпревар со „Семен Паданга“, Родригез и Худа се судриле, а голманот добил удар во главата. Бил префрлен во болница каде што починал. Сите соиграчи биле …

Повеќе »