Tag Archives: удар

ТРАГЕДИЈА: Од удар на гром починале две фудбалерки

Се вратиле да ги соберат топките Две млади фудбалерки во Мексико починале од удар на гром, откако се вратиле на тревата за да ги соберат топките по невремето. Една од нив била малолетна. Уште три девојки се во болница со изгореници од втор степен. Се играл првенствен натпревар кој бил …

Повеќе »

(ВИДЕО) СТРАВИЧНА СЦЕНА: Фудбалер паднал на земја и останал неподвижен да лежи на тревата

Фудбалерите на „Жил Винсент“ победиле во рамките на 23. коло на португалската Примера, против „Боависта“ со резултат од 1:0, но тоа паднало во втор план после страшната сцена пред крај на натпреварот. Играчот на гостинскиот тим, Жоао Афонсо, после еден судир со противничкиот играч жестоко удрил со главата од тлото …

Повеќе »

(ВИДЕО) НИ СЕ ПРИБИЖУВА АСТЕРОИД УБИЕЦ: За 3. дена ќе пролета покрај Земјата а долг е скоро еден километар!

Астероид долг околу еден километар ќе се приближи до нашата планета на 15. февруари, а се смета дека вселенската карпа со ваква големина може да убие милиони во областа на ударот и да предизвика глобална катастрофа. Националната администрација за авијација и вселенско ниво го следи Астероидот 2002 ПЗ39, кој се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СТОЕЈЌИ ИЗДРЖАЛА УДАР НА РАФА – НЕ ПУШТИЛА НИТУ СОЛЗА: Надал удрил собирачка на топки па и се извинил со бакнеж!

Рафаел Надал го победи многу убедливо Аргентинецот, Делбонис со 3:0 во сетови поле два и пол часа игра, но натпреварот го одбележа друга ситуација…кога првиот тенисер на светот ненамерно удри девојче, собирачка на топки. Тој удар не бил убав,напротив, Рафа се обидел со бекхенд да го врати сервисот на Аргентинецот …

Повеќе »

(ВИДЕО) И СЕ ЗАГЛАВИЛА ШТИКЛАТА: Притиснала на гасот и влетала во продавница!

Возачка на автомобил „Пежо“ предизвикала необична сообраќајна несреќа кога со автомобилот влетала во излогот на продавница во Бања Лука. Нема повредени, но направена е поголема материјална штета на возилото и на објектот. Девојката излегувала од кружниот и во тој момент ја изгубила контролата над возилото и влетало во излогот. Таа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се обидел да запре со брзина од 365 км/час но „улицата не била доволно долга“!

Бројни тунирани болиди се способни да забрзаат дебело над 300 км/час, но од друга страна кочниците понекогаш не ги следат очекувањата. Еден од пеколните болиди е Porsche 911 Turbo S кој го средил 9ff. Има неверојатни 1.800 KС и забрзува како малку кој болид на денешницата. За забрзување од 100 …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА БИЛО ЗА ВЛАКНО: Избегнал удар на молња за време на прошетка

Додека се движел по тротоарот, МекНил ненадејно бил прекинат од огромен блесок на молња, која се гледала само на неколку метри од местото каде што шетал … Еден маж во Јужна Каролина имал среќа да остане жив откако гром удрил на местото на тротоарот по кој се шетал минатата недела. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се намерил на погрешна трудница: Завршил во болница – Не ни сонувал на што е подготвена жената!

Еден крадец помислил дека бремена жена ќе биде лесна мета за кражба, меѓутоа не ни сонувал дека налетал на погрешна дама! Кога Американката Кристин Брасвил излегла од трговскиот центар и тргнала кон своето возило ја поздравил странец кој минувал кон нејзиниот „теренец“. Меѓутоа, само неколку секунди подоцна момчето и ја …

Повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Уште една трагедија на теренот: Голманот починал после судир со соиграч

Голман на „Персел“ од Индонезија, Коирул Худа, починал од последици на судирот со соиграчот, Рамон Родригез, на натпревар. Во финишот на првото полувреме на првенствениот натпревар со „Семен Паданга“, Родригез и Худа се судриле, а голманот добил удар во главата. Бил префрлен во болница каде што починал. Сите соиграчи биле …

Повеќе »