Tag Archives: удар

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ ЧЕКА РЕАКЦИЈА НА ФЕДЕРЕР – СЕ ОГЛАСИЛО МОМЧЕТО КОЕ ШВАЈЦАРЕЦОТ ГО ПОГОДИЛ СО ТОПЧЕ:„Новак го дисквалификуваа а јас веќе 14. години чекам ИЗВИНУВАЊЕ!

Новак Ѓоковиќ беше исфрлен од УС Опен затоа што ненамерно го удрил судијата со топче во главата. Сепак, правилата за дисквалификација не важат подеднакво за сите. Барем не за Роџер Федерер. Швајцарецот еднаш со топка го удрил собирачот на топки на Австралија опен, и тоа доста тешко. Но, тој добил …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРАМОТА: Се појавила уште една СНИМКА која докажува дека Новак Ѓоковиќ НЕ Е ВИНОВЕН!

Пораки на подршка на Ѓоковиќ му пристигнуваат од сите страни… По скандалозната одлука за дисквалификација на најдобриот СВЕТСКИ тенисер Новак Ѓоковиќ од УС Опен, јавноста е револтирана! Пораките за поддршка на Ѓоковиќ пристигнуваат од сите страни, како од Србија, така и од целиот свет, а сега се појави видео кое …

Повеќе »

ТРАГЕДИЈА: Од удар на гром починале две фудбалерки

Се вратиле да ги соберат топките Две млади фудбалерки во Мексико починале од удар на гром, откако се вратиле на тревата за да ги соберат топките по невремето. Една од нив била малолетна. Уште три девојки се во болница со изгореници од втор степен. Се играл првенствен натпревар кој бил …

Повеќе »

(ВИДЕО) СТРАВИЧНА СЦЕНА: Фудбалер паднал на земја и останал неподвижен да лежи на тревата

Фудбалерите на „Жил Винсент“ победиле во рамките на 23. коло на португалската Примера, против „Боависта“ со резултат од 1:0, но тоа паднало во втор план после страшната сцена пред крај на натпреварот. Играчот на гостинскиот тим, Жоао Афонсо, после еден судир со противничкиот играч жестоко удрил со главата од тлото …

Повеќе »

(ВИДЕО) НИ СЕ ПРИБИЖУВА АСТЕРОИД УБИЕЦ: За 3. дена ќе пролета покрај Земјата а долг е скоро еден километар!

Астероид долг околу еден километар ќе се приближи до нашата планета на 15. февруари, а се смета дека вселенската карпа со ваква големина може да убие милиони во областа на ударот и да предизвика глобална катастрофа. Националната администрација за авијација и вселенско ниво го следи Астероидот 2002 ПЗ39, кој се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СТОЕЈЌИ ИЗДРЖАЛА УДАР НА РАФА – НЕ ПУШТИЛА НИТУ СОЛЗА: Надал удрил собирачка на топки па и се извинил со бакнеж!

Рафаел Надал го победи многу убедливо Аргентинецот, Делбонис со 3:0 во сетови поле два и пол часа игра, но натпреварот го одбележа друга ситуација…кога првиот тенисер на светот ненамерно удри девојче, собирачка на топки. Тој удар не бил убав,напротив, Рафа се обидел со бекхенд да го врати сервисот на Аргентинецот …

Повеќе »

(ВИДЕО) И СЕ ЗАГЛАВИЛА ШТИКЛАТА: Притиснала на гасот и влетала во продавница!

Возачка на автомобил „Пежо“ предизвикала необична сообраќајна несреќа кога со автомобилот влетала во излогот на продавница во Бања Лука. Нема повредени, но направена е поголема материјална штета на возилото и на објектот. Девојката излегувала од кружниот и во тој момент ја изгубила контролата над возилото и влетало во излогот. Таа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се обидел да запре со брзина од 365 км/час но „улицата не била доволно долга“!

Бројни тунирани болиди се способни да забрзаат дебело над 300 км/час, но од друга страна кочниците понекогаш не ги следат очекувањата. Еден од пеколните болиди е Porsche 911 Turbo S кој го средил 9ff. Има неверојатни 1.800 KС и забрзува како малку кој болид на денешницата. За забрзување од 100 …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА БИЛО ЗА ВЛАКНО: Избегнал удар на молња за време на прошетка

Додека се движел по тротоарот, МекНил ненадејно бил прекинат од огромен блесок на молња, која се гледала само на неколку метри од местото каде што шетал … Еден маж во Јужна Каролина имал среќа да остане жив откако гром удрил на местото на тротоарот по кој се шетал минатата недела. …

Повеќе »