Tag Archives: убиваат

(ВИДЕО+ФОТО) Скандалозно видео кое го шокирало светот: Голи мажи и жени се бркале во гасна комора во концентрационен логор – „исмејување на жртвите од Холокаустот“

„Уметничката инсталација“ која што прикажува голи мажи и жени како си играат брканица во гасна комора во поранешен нацистички концентрационен логор, предизвикал шок и згрозување кај луѓето кои што го преживеале тој хорор. Сето тоа се случило во концентрациониот логор „Стутхоф“ во близина на полскиот град Гдањск и сниманото видео …

Повеќе »

(ВИДЕО) Остров од кој никој никогаш не се вратил жив

Изгледа како рај на земјата но во стварноста North Sentinel е многу, многу далеку од тоа… Прекрасниот вулкански остров со површина од 72 квадратни километри се наоѓа во изолација од главната група Андамански острови во Бенгалскиот залив и технички припаѓа на Индија, но има посебен статус на автономна регија со …

Повеќе »