Tag Archives: убиство

(ФОТО) Убиецот на Џон Ленон наскоро на слобода: На сопругата два месеци претходно и рекол дека ќе пука!

До 2016 година, до властите испратил девет барања за условна слобода, но секое од нив било одбиено. Овој месец тој повторно има право да бара да биде ослободен после 38 години… Медицинската работничка Глорија Хироко Чепман (67), сопруга на Марк Чепмен (62), убиецот на легендарниот Џон Ленон, признала дека знаела …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) После 36. години глумецот Роберт Вагнер е главен осомничен за смртта на Натали Вуд

Вагнер рекол дека тоа е несреќен случај. Тој тврдел дека Вуд се одвезла со гумен чамец откако се скарале и дека тогаш ја видел за последен пат… Натали Вуд настрадала во 1981. година на само 43. години, а нејзината смрт била прогласена за несреќен случај – се’ до сега! 87.годишниот …

Повеќе »

Сашко Богески го убил крадецот што провалил во неговиот стан: На судот и’ снимката од неговата жена која ја моли полицијата за помош

Сашко Богески кој во мај 2013. година во својот стан во Белград го уби провалникот Владимир Маниќ, вчера пред Вишиот суд во Белград останал при својата одбрана дека таа ноќ само се обидел да го заштити своето семејство и себе. Да потсетиме, во завршната фаза од судењето, покрај изнесувањето на …

Повеќе »

Српската фолк пејачка ја убиле дома па ја фрлиле во блискиот каналот!?

Убиството на Јелена Марјановиќ, српската фол пејачка која е пронајдена мртва на 3. април минатата година, некои медиуми во Србија го нарекуваат тамошен „Твин Пикс“ бидејќи работите секој ден се’ повеќе се „замрсуваат“. Пејачката е убиена со тап предмет,а нејзиното измасакрирано тело е пронајдено во каналот блиску една населба во …

Повеќе »

Хорор во Црна Гора: Голман на тренинг застрелан во глава!

Црногорскиот голман. Горан Ленац(33), кој синоќа бил застрелан во глава, на тренинг, после операцијата починал во болница Ленац, кој бил без клуб, синоќа со пријател тренирал на теренот на второлигашот ФК Бокељ кога околу 19:30 часот му пришол непознат починител и го застрелал во глава. Напаѓачот, јавуваат црногорските медиуми, очигледно добро …

Повеќе »