Tag Archives: убиство

(ВИДЕО) УШТЕ ЕДНО УБИСТВО ЈА КРЕНАЛО АМЕРИКА НА НОЗЕ: Полицаец застрелал насилен маж – снимката покажува како се бранел!

Немири избувнаа во друг американски град, Ланкастер, Пенсилванија, после уште едно полициско убиство. Убиен е 27-годишниот Рикардо Муњоз. Да потсетиме, протестите низ Америка траат од мај, кога афро-американецот Џорџ Флојд беше убиен за време на апсењето. Сепак, како што покажува камерата, убиството на Муњоз било поинакво. Полицаецот очигледно пукал во …

Повеќе »

СУРОВА ОСВЕТА: Девојче (10) лажело дека е злоставувано, родителите го пронашле осомничениот, а потоа го силувале и убиле…

ГРУПА луѓе, наводно, силувале и претепале до смрт невин маж, откако 10-годишно девојче „шегувајќи лажело“ дека ја напаствувал… Девојчето тврдело дека возачот на камионот, Дмитриј Чикваркин (48), ги допирал неа и друго девојче (3) под половината, откако тој ги одвел кај дадилката во рускиот град Верхњаја Пишма. Таткото на девојчето, …

Повеќе »

(ВИДЕО) „НЕ МОЖАМ ДА ДИШАМ“ – Објавена вонемирувачка снимка настаната непосредно пред смртта на Џорџ Флојд – МОЛЕЛ ДА НЕ ГО УБИЈАТ!

„Добро, г-дин офицер. ТВ молам, не ме убивај. Те молам, човеку“, се зборови на Афроамериканецот Џорџ Флојд непосредно пред да биде убиен. Ова може да се види во вознемирувачкото видео снимено од полициската камера. Видеото е снимено од камера што полициските службеници ги носат на своите униформи, пишува американскиот Huff …

Повеќе »

(Вознемирувачко видео) ТРАГЕДИЈА ВО РУСИЈА: Боксер со еден удар убил човек!

Некогашниот руски боксер, Михаил Старцев, е обвинет за убиство на 40-годишниот Павел Рохолов. Руските медиуми наведуваат дека Старчев го убил Рохолов со еден удар по конфликтот во едно ноќно излегување, после што тој паднал и ја удрил главата на бетонот, а потоа починал. Тепачката избувнала кога кик-боксерката Лилија Воргушина, која …

Повеќе »

(ВИДЕО) БИЗАРНО – КАВГА ПОРАДИ МАСКА ЗАВРШИЛА КРВАВО: Со нож прободел постар маж а потоа се обидел да нападне и полицајка…!

Полицајка во Гранд Леџ, мал град во Мичиген, САД, застрелала маж осомничен дека напаѓал друг со нож во продавницата,кој го критикувал дека не носи заштитна маска. Откако го пријавиле нападот со нож, полицајката го забележала возилото на напаѓачот и го убила кога излегол од автомобилот и, како што вели, се …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЖНО – ОВИЕ ТУРИСТИ СЕ ПОЛОШИ ОД ЅВЕРОВИ: Малечката фока им верувала, а еве што направиле за да се сликаат со неа!

Во шок видео од Казахстан се гледа група туристи на плажа, како во плитките води тепаат млада фока, за да можат да се сликаат со неа. Сето тоа се случило во селото Курик во Казахстан, кое се наоѓа на источниот брег на Каспиското Море. Видеото, кое беше споделено на Интернет …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дете нацртало цртеж: Потоа веднаш е уапсена неговата мајка и осудена на ДОЖИВОТНА РОБИЈА

Аманда Луис (35) во 2017. година е осудена на доживотен затвор, за убиството на нејзината ќерка, а клучен сведок беше нејзиниот седумгодишен син А.J. Момчето рекло дека неговата мајка ја удавила неговата сестра, а тој нацртал како тоа се случило. Всушност, Аманда тврдела дека нејзината ќерка паднала во базен и …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Флојд не се спротивставуваше – се чудеше!“

„Џорџ Флојд не се спротивстави на апсењето и ги следеше упатствата на полициските службеници пред неговата смрт“, открива неговиот пријател Морис Лестер Хол. Хол (42) бил со Флојд во автомобилот при апсењето, што на крајот доведе до смрт на Флојд, откри Хол за Си-Ен-Ен. Фаталната средба започнала кога полицијата им …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТЕОРИЈА НА ЗАВЕРА – ПОРАДИ ОВА НАСТРАДАЛА ПРИНЦЕЗАТА ДИЈАНА: позната хакерска група открива нови шокантни детали за мајката на принцовите Вилијам и Хари!

Хакерската група „Анонимуси“ се врати по три години неактивност. На профилот на Твитер, групата објавила неколку шокантни детали за смртта на принцезата Дајана, што ќе ви направи морници по телото. Анонимен твит сугерирал дека смртта на принцезата Дајана, наводно, била далеку поголем заговор на кралското семејство на кое му припаѓала. …

Повеќе »