Tag Archives: убиство

Слобода за злоставуваната Французинка која го убила сопругот

Французинката Валери Бакот, која цел живот ја злоставувал нејзиниот очув, кој станал нејзин сопруг, беше прогласена за виновна за неговото убиство, но таа доби намалена казна и беше ослободена. Таа беше осудена на четири години затвор, но три се условни, па била ослободена затоа што веќе одлежала една година. Бако …

Повеќе »

(ВИДЕО) УЖАС ВО РУСИЈА – МЕЧКА ИЗЕЛА ТИНЕЈЏЕР: Нападнала туристи, еден ја ранил со ноже – Ја нашле како се прави мртва над полуизеден 16. годишник

Кафеава мечка нападнала и изела 16-годишно момче во руски национален парк, додека друг турист избегал на нејзините канџи, откако ја прободел со џебен нож во вратот. Мечката се преправала дека е мртва откако туристот ја прободел со нож, но потоа била пронајдена и застрелана. Кога туристот ја избоде мечката со …

Повеќе »

(Вознемирувачко ВИДЕО) Затвор за рускиот јутјубер кој ја уби девојката – во живо

Рускиот јутубер Станислав Решетњак беше прогласен за виновен за нанесување тешка телесна повреда на неговата девојка, која подоцна почина за време на преносот во живо. Окружниот суд во областа Раменски во московскиот регион го прогласи рускиот јутјубер Станислав Решетњак (Рифлеј) за виновен за нанесување тешка телесна повреда на неговата девојка, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОРОТАТА ОДЛУЧИЛА: Бившиот полицаец Дерек Шовин е виновен за убиството на Флојд!

Поранешниот полицаец Дерек Шовин е осуден за убиството на Џорџ Флојд, пренесуваат агенциите. По повеќе од 10. часа размислувања, поротата донела пресуда на судењето на Дерек Шовин, прогласувајќи го поранешниот полицаец од Минеаполис виновен за убиство од втор и трет степен Шовин бил прогласен за виновен по сите три точки …

Повеќе »

КАКОВ МОНСТРУМ – Пожарникарите пронашле пет тела во куќа во Германија, наводно таткото го убил целото семејство!

Противпожарни екипи пронашле пет мртви тела во запалена куќа во Германија. Случајот се случил во западна Германија во провинцијата Бергишес Ленд во градот Радевормвалд недалеку од Вупертал. Wohnhausbrand: Fünf Menschen in Radevormwald gestorben https://t.co/s4xCVAOdbc pic.twitter.com/PPzUU1ES74 — WAZ (@WAZ_Redaktion) February 12, 2021 Пронајдени се тела на мали деца на возраст од …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЗНАТО ТВ ЛИЦЕ ПРИЗНАЛО БРУТАЛНО УБИСТВО: Маж дошол во полиција и изговорил морбидни зборови!

Поранешниот учесник на популарното американско шоу „90 Day Fiancé: Before the 90 Days“ Даглас Вутен дошол во полиција и го признал бруталното убиство. Политиката против ѕвездата покренала обвинение не само за убиства, туку исто така и за неовластен пристап, злоставување на деца и разбојништо. Man who appeared on 90 Day …

Повеќе »

(ВИДЕО) И’ ОВИЕ БИЛЕ РОДИТЕЛИ – Децата со години ги држеле во подрум, ги изгладнувале и мачеле

Брачна двојка од Тенеси денес пред судот ги отфрлила обвинувањата дека се виновни за убиството и злоупотребата на децата што ги посвојувале Брачна двојка од Тенеси денес ги отфрли обвинувањата пред судот дека се виновни за убиство и злоупотреба на децата што ги посвоиле. Обвинението против Мајкл Греј и Шарли …

Повеќе »

(ВИДЕО) Том Хенкс проговорил за семејната трагедија

Холивудскиот актер Том Хенкс,како гостин во една емисија, по првпат ја раскажал својата трагична семејна приказна. Имено, Хенкс открил дека неговиот татко бил сведок на убиството на неговиот татко, односно дедото на Том, кога бил мал. По многу години, Том се отворил во интервју со Греам Бенсингер и рекол дека …

Повеќе »

УЖАС – Го запознала сопругот на интернет: И ги силувал и искасапил ќерките!

Разведена медицинска сестра го запознала пореметениот Виталиј пред шест месеци на Интернет, а на почетокот на август со своите деца од Сибир се преселила на самиот запад на Русија, во градот Рибинск во регионот Јарослав. Русинката Валентина Сапрунова открила дека нејзиниот свршеник Виталиј Молчанов бил осуден психопат дури откако ги …

Повеќе »