Tag Archives: убиство

(ФОТО) МУНИЦИЈАТА НЕ БИЛА ОБЕЗБЕДЕНА: Еве што му претходело на смртоносниот истрел на Алек Болдвин!

Лицето задолжено за оружјето на сетот на филмот на Алек Болдвин, Хана Гутиерез, им рекла на истражителите дека го проверила оружјето, но дека во него немало вистински куршуми пред кобниот инцидент минатата недела во кој беше убиена снимателката. Според судските документи објавени денеска, задолжената за оружјето, Хана Гутиерез, исто така …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕКОЈ ГО НАМЕСТИЛ АЛЕК БОЛДВИН? Инспекторите се сомневаат дека инцидентот во кој актерот ја уби снимателката не бил случаен!

Случајот со убиството и ранувањето на снимањето на филмот „Rust“ се уште е мистерија. Алек Болдвин (63) со филмски пиштол ги застрела снимателката Халина Хачинс и режисерот Џоел Суза, поради што таа им подлегна на раните. Инспекторите не ја исклучиле можноста несреќата да не била случајна, пишува New York Post. …

Повеќе »

СЕ ШИРАТ РАЗНИ ТЕОРИИ – Кој е виновен и дали имало некаква намера? Инспекторите се сомневаат дека инцидентот на филмскиот сет не е случаен!

Полицијата во Санта Фе бара оние кои имаат можни корисни информации да ги контактираат. Тие не ја исклучиле можноста за намерно и планско режирање на смртта на снимателката и режисерот, кој е повреден, но се опоравува. Случајот со убиството и ранувањето на снимањето на филмот „Rust“ се уште е мистерија. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се огласил и таткото на убиената снимателка – еве што вели за Алек Болдвин

ТАТКОТО на убиената снимателка Халин Хачинс за првпат јавно проговори по трагедијата што го снајде нивното семејство. Украинецот Анатолиј Андросович вели дека тој и неговото семејство се целосно уништени. Сепак, тој не го обвинува Алек Болдвин за трагедијата. „Сè уште не можеме да веруваме дека Халина е мртва. Нејзината мајка …

Повеќе »

Се појавија фотографии од скршениот Болдвин по трагедијата на снимањето

ЈАВНОСТА се уште е во неверување по трагедијата на снимањето на „Rust“ каде Алек Болдвин ја уби снимателката Халина Хачинс и го рани режисерот Џоел Соуза. Болдвин разговарал со полицијата и по разговорот ја напуштил станицата, а на Твитер се појавиле фотографии од расплаканиот актер направени по несреќата. Ги објави …

Повеќе »

(ФОТО) Пензионерка во пижами го избодела сопругот: „Сакав во срцето, но тој го нема“

Пенелопе Џексон, 66-годишна пензионерка од Велика Британија, ладнокрвно го убила сопругот и смирено чекала полицијата да ја приведе. „Мислев да го избодам директно во срцето, но тој го нема“, им рекла на полицајците кога им се јавила за да го пријави убиството од небрежност. Британската полиција добила необичен повик кога …

Повеќе »

Кинез ја запалил поранешната сопруга додека се снимала за кинеска верзија на Тикток – осуден е на смрт

Кинез ја запалил поранешната сопруга додека се снимала за кинеска верзија на Тикток – осуден е на смрт Кинеските власти во четвртокот осудија на смрт маж кој ја запалил поранешната сопруга додека снимала пренос во живо. Таа починала две недели подоцна. Во септември минатата година, Танг Лу истурил бензин и …

Повеќе »

Снимка од местото на трагедијата: Моментот кога луѓето бегаат од лудиот фудбалер!

Не помина долго време од трагедијата што ја потресе планетата до моментот кога се појавија снимките од безбедносните камери. Сезер Озтурк уби едно лице, а по расправија во сообраќајот ранил уште четворица. Еден турски медиум, исто така, нашол снимка од безбедносни камери, а некои моменти биле објавени. Се верува дека …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЗНАТ ПЕЈАЧ УБИЕН ДОДЕКА ВО ЖИВО СНИМАЛ НА ИНСТАГРАМ: Фановите доживеале траума – СЕ’ ВИДЕЛЕ И СЛУШНАЛЕ!

Починал пред полицијата да пристигне на местото на настанот во Хоторн, Калифорнија Раперот по име Индијанец Ред Бој бил застрелан и убиен додека снимал видео во живо на неговиот профил на Инстаграм. Тој починал пред полицијата да пристигне на местото на несреќата во Хоторн, Калифорнија. Вистинското име на музичката sвезда …

Повеќе »