Tag Archives: убиство

(ВИДЕО) ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Снимка од убиството на хрватскаиот ракометар

Се појави видео од бруталното претепување на хрватскиот ракометар Денис Тот пред ноќен клуб во Скопје. Трагичниот случај со убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот (27) доби нов епилог. Најпрвин од полицијата и болницата стасуваа спротивставени информации за неговото претепување, и беше соопштено дека не се забележани траги на физичко …

Повеќе »

(ФОТО) Има сомненија дека познатиот глумец Боб Сагет е убиен: „Тоа не можела да биде невина повреда на главата“

Актерот и комичар Боб Сагет почина на почетокот на јануари, а пред неколку дена беше потврдено дека причината за смртта била повреда на главата која не ја ни забележал. Сега експертите им кажале на медиумите дека тоа сигурно биле многу посилен удар отколку што се мислело. Според извештајот од обдукцијата, …

Повеќе »

(ВИДЕО) НОВ ПОЧЕТОК – СЛУЧАЈНО УБИЛ КОЛЕШКА НА ФИЛМСКИ СЕТ, А СЕГА СЕ ВРАТИЛ НА СНИМАЊЕ: Познатиот актер открил што му е најтешко по ТРАГЕДИЈАТА

Откако во октомври минатата година ненамерно ја уби директорката на фотографија, Халина Хачинс, на сетот на филмот „Рѓа“, актерот Алек Болдвин се врати на работа. Актерот во видео објавата на Инстаграм ги известил своите следбеници дека се вратил на работата, и дека и покрај тешкотиите, првиот ден од снимањето завршил …

Повеќе »

МАЈКА ЈА УБИЛА ЌЕРКАТА (3) ПОРАДИ СУНЃЕРОТ БОБ: Крвавото тело го спакувала во вреќа за ѓубре – херојот од цртаниот филм и „наредил“ да го направи тоа

ЏАСТИН Џонсон (22) ја убила својата тригодишна ќерка Сатон два дена по роденденот на девојчето. Таа го искасапила детето со нож, а потоа телото го ставила во црна кеса за ѓубре. На суд, таа рекла дека херојот од цртаните филмови Сунѓерот Боб Кокалоне и рекол на телевизија да го убие …

Повеќе »

ТЕШКИ ДЕНОВИ ЗА АЛЕК БОЛДВИН: Адвокатите бараат да се отфрлат обвинувањата за нанесување штета

АДВОКАТИТЕ на холивудскиот актер Алек Болдвин и другите продуценти на „Rust“ бараат од судот да ја отфрли тужбата на сценаристката Мами Мичел, која била на сетот кога Болдвин испукал куршум што ја уби снимателката Халина Хачинс. Во поднесокот до Високиот суд во Лос Анџелес во понеделникот, адвокатите рекле дека тужбата …

Повеќе »

АЛЕК БОЛДВИН ГО ПРЕДАЛ ТЕЛЕФОНОТ НА ВЕШТАЧЕЊЕ: Не сакал да соработува со полицијата, изјавил неговиот адвокат

Американскиот актер Алек Болдвин (63) им го предал мобилниот телефон на инспекторите за убиството што се случи на крајот на октомври 2021 година на снимањето на филмот „Rust“ во Мексико. Иако полицијата на почетокот на неделава објави дека Болдвин не соработува во истрагата, шефот на њујоршката полиција синоќа потврдил дека …

Повеќе »

(ФОТО) ИЗДАДЕНА НАРЕДБА ЗА ПРЕБАРУВАЊЕ НА ТЕЛЕФОНОТ НА АЛЕК БОЛДВИН: Судот ги бара сите ПОРАКИ, фотографии и видеа, НО И ОНИЕ КОИ СЕ ИЗБРИШЕНИ!

Издадена е наредба за претрес на мобилниот телефон на актерот Алек Болдвин во врска со смртоносното пукање на Халина Хачинс за време на снимањето на филмот „Rust“, ​​се вели во судските документи објавени во четвртокот од округот Санта Фе. Судијата потпишал наредба во четвртокот, во која се наведува дека Болдвин, …

Повеќе »

(ФОТО) ИСТРАГАТА Е ВО ТЕК: Против Алек Болдвин е поднесена приватна тужба

Член на екипата на филмот „Rust“, кој минатиот месец бил сведок на фаталното пукање за време на снимањето на една сцена, денеска поднел тужба за несовесно однесување против актерот Алек Болдвин и продуцентот на филмот. View this post on Instagram A post shared by Tanja Reuter (@tanja_reuter) Холивудскиот магазин Deadline …

Повеќе »

АЛЕК БОЛДВИН ВОН СЕБЕ: Откако убил колешка, упатил апел до полицијата

Холивудскиот актер Алек Болдвин (63) на социјалните мрежи се огласи за трагедијата за време на снимањето на филмот „Rust“, ​​кога случајно ја уби директорката на фотографија Халина Хачинс. Болдвин истакна дека полицајците треба да присуствуваат на снимањата за да ја следат употребата на оружје. – На секој филм или телевизиски …

Повеќе »