Tag Archives: убиец

(ФОТО) Ја убил својата девојка: Оскар Пикториус осуден на 13. години и 5. месеци затвор

Во жалбената постапка, Врховниот суд ја удвоил казната на која Оскар Пикториус минатата година бил осуден од страна на понизок суд. Сега казната му е зголемена за шест години и пет месеци. Вишиот суд во Јужноафрикнската Република го осудил паролимпиецот, Оскар Пикториус, на вкупна затворска казна од 13. години и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Чарлс Менсон, најбруталниот сериски убиец и водач на клан умрел во затворската болница…

Американскиот убиец, Чарлс Менсон, одговорен меѓу другото и за убиството на глумицата Шерон Тејт во 1969. година умрел во 83. година. Менсон (83) минатата недела во придружба на полиција бил префрлен во болница во Бејкерсфилд каде му била укажана лекарска помош. Тој во јануари бил во болница за да биде …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се борела за живот: Бивш спортист на сопругата и го пресекол вратот

Ентони МекКалахан е пронајден во својот дом како ползи по подот. Бил облиен со крв. Овој бивш играч на рагби (американски фудбал) полицијата го обвинила за убиство на сопругата Кери… Ентони МекКалахан (46) бивш играч на американски фудбал е осомничен дека на својата сопруга Кери (28) и го пресекол вратот, …

Повеќе »

(ФОТО) Трагедија во Америка: Поранешен пилот ги убил сопругата и децата и ги фрлил во ѓубре

Поранешен пилот ги застрелал младата сопруга и двете малечки дечиња – 9. месеци и 3. години, и си го одземал животот. Трагедијата се случила во американскиот град Скотсдејл, соопштува The Sun. Полицијата објавила дека семејството имало финансиски проблеми во бизнисот со физикална терапија и рехабилитација. Кога еден ден 39. годишниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Татко Муслиман го прегрнал убиецот на својот син: Неговите зборови тераат на размислување

„Жал ми е за твоите родители кои те одгледале да направиш нешто повеќе со својот живот, да бидеш успешен. Твојот успех е нивен успех.Твојата среќа е нивна среќа.Сега тие ќе плачат за злосторството кое го направи.Простувањето е најголем подарок или хуманост во Исламот…“ Несекојдневна глетка се случила во американска судница …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најголемиот хит на починатиот Тоше крие голема тајна на човек кој убил и страдал поради љубов

Популарниот пејач Тоше Проески трагично настрада на 16. октомври 2007. година. Наскоро ќе се наврши деценија откако овој млад уметник не е повеќе меѓу живите. Зад Тоше останаа бројни песни, а многу од нив останаа како хитови на целиот Балкан. Сепак една од најкарактеристичните песни е „Соба за тага“. Текстот …

Повеќе »