Tag Archives: убиец

(ВИДЕО+ФОТО) На ужасен начин ја дознала вистината за своето минато – ИСТРАЖУВАЛА УБИСТВО НА ДВЕ ДЕВОЈЧИЊА ВО СВОЈОТ КРАЈ КОГА НА ИНТЕРНЕТ ВИДЕЛА ЧУДНА ФОТОГРАФИЈА: На неа била нејзината мајка и така ја дознала морничавата вистина…

Пред 17 години, две девојчиња, Холи Велс и Џесика Чепмен, исчезнале во британскиот Сохам. Едно попладне, отишле во продавницата да купат бонбони, но никогаш не се вратиле. Нивните тела биле пронајдени 13. дена подоцна недалеку од Сохам, а наскоро се дознало дека Ијан Хантли ги повикал во неговиот дом. Тој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Раката на правдата понекогаш е долга но…УАПСЕН МИЛИОНЕРОТ КОЈ СИ ЈА УБИЛ СОПРУГАТА: Четири години бил во бегство и и бегал на полицијата!

Питер Чадвик (54) е осомничен дека ја убил својата сопруга во 2012. година во семејниот дом во Њупорт Бич, после тешка расправија околу разводот и финансиски проблеми. Тој поминал извесно време во притвор, по несреќниот настан, но наскоро бил ослободен со кауција од 1 милион долари. Бидејќи не се појавил …

Повеќе »

(ФОТО) БРУТАЛНО – ОВА Е МОНСТРУМ ОД МАЈКА: Ги убила двете ќерки бидејќи и пречеле во работата а потоа објавила МОРНИЧАВА ПОРАКА на фејсбук!

Луиз Портон (23) од Велика Британија ги убила своите две деца, бидејќи и пречеле во работата со која се занимавала, односно проституцијата, пренесува Daily Mail. Таа прво на 15. јануари 2018. година ја убила тригодишната ќерка Драпер Лекси, а 18. дена подоцна и пресудила и на нејзината сестра Скарлет Вон, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Полицијата едвај го тргнала од лешот – си замислил дека е половина човек а половина куче: ’Ржел додека го јадел лицето на својата жртва – се појавиле морничави детали за канибал кој измасакрирал брачен пар!

Бившиот студент Остин Херуф (22) верувал дека е „половина човек, половина куче“ кога на 15. август 2016. година ги убил Џон Стивенс и Мишел Мишон, во нивната куќа. Кога полицијата го пронашла тој ’ржел и го гризел Стивен по лицето. Харуф, додека разговарал со полицајците, исплукал парче месо од устата. …

Повеќе »

(ФОТО) Мистеријате долга 130. години конечно решена: Откриено кој бил Џек Мевосек!

Идентитетот на серискиот убиец кој сеел смрт пред повеќе од 130. години во Лондон конечно е откриен. Џек Мевосек убивал луѓе пред скоро век и половина, а дури неодамна со ДНК анализа на крвта, која е земена од шалот на една од жртвите на Мевосек, Катарина Едоус, е откриен неговиот …

Повеќе »

(ФОТО) Србинка ја згрозила Швајцарија: Родила близнаци а потоа едното бебе го забила во ѕид а другото го стапила во корпа за валкани алишта!

„Едноставно таму го оставив. Не знам што ми се вртеше низ глава“, му рекла на судијата. Но, хоророт ниту тогаш не бил завршен. Триесет и еден час подоцна повторно легнала во када и го родила второто дете… Во швајцарскиот град Луцерн во средата е објавена пресуда на 23. годишната Србинка …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧУДОВИШТЕ – Брутално убил и силувал повеќе од 100. девојчиња: Советски полицаец жртвите ги давел со вратоврска а во затвор доживеал шок од една тинејџерка!

Советскиот детектив и форензичар Сергеј Ткач (66) полни 25. години сеел страв по земјата убивајќи девојчиња, а потоа ги силувал нивните мртви тела. Од службата го исфрлиле во 1979. година, односно една година пред да почне да убива. Бидејќи бил искусен детектив долго време успешно ја одбегнувал правдата. Убивал од …

Повеќе »

(ФОТО) Медицинска сестра од пеколот: За две години убила 32. бебиња!?

Луси Летби е млада медицинска сестра за која соседите велат дека била посветена на кариерата. Сега е под истрага дека убивала бебиња.Болницата повикала полиција… Полицијата во Чешир, Велика Британија,истражува смрт на 17. бебиња. Полицијата во вторникот уапсила жена која работела како медицинска сестра во болница. Ја сомничат дека убила осум …

Повеќе »

(ВИДЕО) Рапер признал дека киднапирал, мачел и убил тројца студенти

Мексиканскиот рапер и ѕвезда на Јутјуб, Кристијан Омер Гутиерез, попознат како QBA, на полицијата и признал дека со својата банда киднапирал и убил, а потоа и уништил во киселина тела на тројца студенти. Гутиерез признал дека киднапирал, мачел и ги убил студентите на филмски студии Саломон Аќевес Гастелеум, Даниел Дијаз …

Повеќе »