Tag Archives: убиена

(ФОТО) Таткото на убиената Халина ја сменил плочата: Сега го обвинува Болдвин за убиство!

Иако родителите на жртвата Халина Хачинс првично не го осудиле актерот Алек Болдвин за овој инцидент, таткото на настраданата директорка на фотографија се предомислил поради некои негови постапки. Имено, Анатолиј Андросович не можел да разбере дека Алек Болдвин не презема дел од вината и одговорноста, како и неговата постапка на …

Повеќе »

Ужасно злосторство: Актерка убиена додека го чекала нејзиниот син (11) да заврши со тренингот

Мексиканската актерка и пејачка Тања Мендоза е убиена пред спортски комплекс додека го чекала нејзиниот 11-годишен син да го заврши тренингот во фудбалската академија во државата Морелос. Актерката чекала заедно со другите родители кога со мотор поминале двајца вооружени мажи. Еден од нив пукал во неа неколку пати, а потоа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) На само 10. години станала холивудска ѕвезда, а потоа била брутално убиена: Кога се дознало кој е убиецот, целиот свет БИЛ ВО ШОК!

За нејзината судбина плачеше цел свет… Џудит Барси беше детска ѕвезда во 80-тите, а нејзината мајка почнала да ја подготвува за кариерата кога имала пет години. Нејзината смрт остана запаметена како една од најшокантните во Холивуд, откако таа и нејзината мајка беа убиени од нејзиниот татко, кој потоа си го …

Повеќе »

(ФОТО) МОРБИДНО УБИСТВО НА СТРИПТИЗЕРКА ПОРАДИ ВИДЕО НА ИНСТАГРАМ: Објавила што нашла под автомобилот, изрешетана после неколку дена!

ЕГЗОТИЧКАТА танчерка е пронајдена мртва, застрелана во грб, само една недела откако објавила грозоморно видео на Инстаграм. Абигејл Салдана (22) споделила со своите придружници видео на кое го покажала уредот за следење што го нашла под нејзиниот автомобил. Аби рекла и дека мисли дека еден од посетителите на стриптиз барот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОСЛЕДНАТА ОБЈАВА НА УБИЕНАТА ХАЛИНА ХАЧИНС ГИ КРШИ СРЦАТА: Немала поим дека ова ќе и биде последен слободен ден

Актерот од Холивуд, Алек Болдвин, за време на снимањето ја застрела директорката на фотографија Халина Хачинс, која работела на бројни филмови. Таа починала од прострелна рана, која ја добила за време на снимањето на филмот „Рѓа“. Таа имаше 42. години. Хачинсон била застрелана во импровизирана црква на сетот.   View …

Повеќе »

(ВИДЕО) СТРАШНО- АЈКУЛА УБИЛА ДЕВОЈКА НА НОВ ЗЕЛАНД: Ја грабнала и повлекла во длабочина – капачите сведочеле за морбидните сцени!

Кајла Марлоу, 19-годишна девојка од Нов Зеланд, смртно настрадала во стравичен судир со голема бела ајкула која го вовлекла нејзиното тело во длабочините и и’ ги сомлела нозете. Марлоу пливала на плажата Ваихи во четвртокот кога ја грабнала ајкула, а другите пливачи биле сведоци на грозоморни сцени додека луѓето врескале …

Повеќе »

(ФОТО) Смртта на Британи Марфи (31) е една од најголемите мистерии и ден денес: Братот на трагично починатата глумица 10. години се обидува да докаже дека таа е убиена!

Нејзиниот полубрат Тони Бертолоти е убеден дека нејзината смрт не била несреќен случај и последните 10. години се обидува тоа и да го докаже.Тој рекол дека нивниот татко Анџело ја барал вистината сè додека не починал на 92.годишна возраст, а сега тој сака на сите да им открие што се …

Повеќе »

Денес се слави Преподобната Евгенија:Маченичка кој ја фрлија во вода а потоа и во оган

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 24 декември. Денеска е Преподобна маченица Евгенија Ќерка на Филип, којшто беше епарх на целиот Мисир. Родена е во Рим. Во тоа време христијаните беа прогонувани од Александрија и живееја надвор од градот. Девицата Евгенија ги посетуваше и со сето срце ја …

Повеќе »

(ФОТО) Убиство на студентка во Москва – АЊА НЕ СЕ ЈАВУВАЛА НА ТЕЛЕФОН А ПОТОА НЕЈЗИНИОТ ДЕДО ДОБИЛ ЧУДНА ПОРАКА. Кога дошол во нејзиниот стан затекнал хорор

Студентката Ања била брутално убиена во југозападна Москва. Во вторникот, роднините го пронашле телото на 20-годишно девојка завиткано во ќебе на балконот на нејзиниот стан. Осомничениот за убиство е 23. годишно и е во бегство. Ања требало да дипломира во 2020 година на Катедрата за филологија РУДН (студирала француски, англиски …

Повеќе »