Tag Archives: убиена ќерка

(ВИДЕО+ФОТО) МАЈКА ХРАБРОСТ – И ЈА УБИЛЕ ЌЕРКАТА А ПОТОА ГИ ЗЕЛА РАБОТИТЕ ВО СВОИ РАЦЕ: Филмска приказна за мајката која ги привела убијците на правдата а потоа крваво завршила!

Мексиканката Миријам Родригез, чија ќерка била киднапирана и убиена од озлогласениот наркокартел Лос Зетас, поминала години во потрага по убијците, а на крајот крваво завршила крвава – била застрелана со 12 куршуми пред нејзината куќа пред 3. години. Нејзината приказна е како на филм. Сè започнало на 23 јануари 2012 …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЌЕРКАТА И Е УБИЕНА А ПОТОА ДНК АНАЛИЗАТА ПОКАЖАЛА СТРАШНА ВИСТИНА: Исповед на мајка која минала низ пекол!

Кога и е убиена ќерката, Елена Александрова, не можела да се помири со тоа, а дури после нејзината мачна смрт дознала дека Јана не било нејзино биолошко дете. После злосторството, клопчето почнало да се одмоткува, а се дознало дека Јана (10), како и нејзината постара сестра Алина со години биле …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Ми ја силуваа жената, роди три пати. Ни ја убија ќерката…“

Џошуа Бојл и Кејтлин Колеман од САД, односно Канада, и нивните деца од 2012. година од страна на мрежата грабнувачи „Хагни“ биле држени како заложници во Пакистан. Во четвртокот успеале да ги ослободат. Канаѓанинот Џошуа Бојл кого го ослободиле заедно со неговото семејство после пет години заробеништво во Пакистан рекол …

Повеќе »