Tag Archives: убедливо

(ФОТО) Македонија „ја растури“ Србија: Кире Лазаров и другарете убедлливи пред стартот на СП

Србија во натпреварот против македонската селекција изгледала немоќно, без идеи и изгубено, а Македонците пред крајот на натпреварот да не „го намалиле“ гасот, Орлите би биле блиску до катастрофа. Растрчаните македонски репрезентативци на полувремето отишле со предност од шест погодоци, а ритамот не го намалувале ниту во продолжувањето. Ракометната репрезентација …

Повеќе »

(ФОТО) Вардар шампионски – седма победа против Кристијанштад

Пред почетокот на мечот од второто коло во лигата на шампионите вардарци ветија дека нема да го потценат противникот и максимално подготвени влегоа во дуелот со шведски Кристијанштад. И „црвено-црните” ја покажаа силата и моќта со која располагаат сезонава па триумфално го завршија натпреварот 33-25 (19-10). Ова беше седми триумф …

Повеќе »