Tag Archives: убедливо

(ВИДЕО+ФОТО) АТП Мастерс 1000 Париз – Новак Ѓоковиќ мина уште една пречка: Убедливо против Хачанов за четвртфиналето

Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на Мастерсот во Париз, откако го совлада Карен Хачанов со 6:4, 6:1. Новак за пласман во полуфиналето ќе се бори со Лоренцо Музети од Италија, кој во три сета го исфрли Каспер Руд. Последен пат Ѓоковиќ беше сопрен пред четвртфиналето во Берси во 2012. …

Повеќе »

(ФОТО) Ѓоковиќ го „здроби“ Циципас за трофејот во Астана

Новак Ѓоковиќ во два сета го победи Стефанос Циципас и со тоа ја освои својата 90. АТП титула. По сетови беше 6:3 и 6:4 за нешто повеќе од еден час игра. Казахстан е 22-та земја каде што српскиот играч освоил трофеи на АТП турнејата. View this post on Instagram A …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) УС ОПЕН – Рафа отпадна: Американецот го запре на патот кон „бројот 23“!

Американскиот тенисер Френсис Тиафо се пласираше во четвртфиналето на УС Опен откако во понеделникот на стадионот „Артур Еш“ го совлада Рафаел Надал со 3-1 во сетови. Беше 6:4, 4:6, 6:4, 6:3 за Тиафо по повеќе од три и пол часа тенис во Њујорк. Следен противник ќе му биде Русинот Андреј …

Повеќе »

Фантастична игра на Ѓоковиќ против Делиен на отворањето на ОИ

Првиот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ со сигурна игра ја започна кампањата за златен медал на Олимписките игри., иславеше против Хуго Делијен 6:2,6:2 Мисијата на Новак Ѓоковиќ започна успешно. Ноле славеше на првиот натпревар на патот до освојувањето на златниот олимписки медал. Најдобриот тенисер на сите времиња го совлада Боливиецот …

Повеќе »

Новак фуриозно до осминафиналето на РГ, следи Музети

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласира во осминафиналето на Ролан Гарос. Тој во третото коло го победи Рикардас Беранкис со 6:1, 6:4, 6:1 Дуелот против Литванецот траеше само еден час и 34 минути, а најдобриот светски тенисер најави доминација на стартот кога поведе со 5-0 за само 19 минути игра. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Порака до ривалите: Рутинска победа на Ѓоковиќ на стартот на АО

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ со победа го започна Австралија опен. На почетокот на турнирот во Мелбурн, Србинот го победи Французинот Жереми Шарди со 6:3, 6:1, 6:2 Ѓоковиќ триумфираше во првото коло на Австралија опен 15-та година по ред. Србинот се сретна со Шарди по 14-ти пат, и ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) РОЛАН ГАРОС – Ѓоковиќ се прошета до осмина финалето: Го чистеше теренот!

Новак Ѓоковиќ беше убедлив во дуелот со Галан на кој за три сета му дозволи само 5. гема – Следен е Каракачанов… Првиот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ се пласираше во осминафиналето на Ролан Гарос, совладувајќи го колумбискиот играч Даниел Галан со 3-0 во сетови, без проблеми. На Ноле му …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЃОКОВИЌ МОЌНО ПО 18. ГРЕНД СЛЕМ ТРОФЕЈ: Новак загуби само 6.гема во дуелот со Џумхур

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, го победи Дамир Џумхур со 3:0, во сетови 6:1, 6:4, 6: 1 во првото коло на УС Опен. Во второто коло од првиот Грен слем, кое се игра за време на круната, Ѓоковиќ за ривал ќе го има Кајл Едмунд, кој го совлада Александар …

Повеќе »

(ВИДЕО) АТП МАСТЕРС Лондон: Ѓоковиќ на Беретини му препушти само три гема

Новак Ѓоковиќ рутински дојде до својата прва победа на завршниот Мастерс и го победи Матео Беретини во два брзи сета. Новак Ѓоковиќ лесно го совлада Матео Беретини во првиот натпревар од Мастерсот и славеше во два сета 6:2, 6:1. Беретина направи многу грешки, па Ѓоковиќ не мораше да вложи посебни …

Повеќе »