Tag Archives: убедлив

(ФОТО) Зверев експресно  до трофејот во Синсинати

Германскиот тенисер Александар Зверев ја освои титулата на мастер турнирот во Синсинати – Германецот го совлада Русинот Андреј Рублев со 2:0. Беше 6:2, 6:3 во сетови по точно 60 минути тенис. VICTORIOU5.@AlexZverev wins a 5th Masters 1000 title, defeating Rublev 6-2 6-3 in the #CincyTennis final 🇺🇸 pic.twitter.com/plFmkk5E8C — Tennis …

Повеќе »

Ѓоковиќ „уништува“ се пред себе – падна и Нишикори: Уште два натпревари до златото!

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, ја продолжува кампањата за првиот златен медал во кариерата на Олимписките игри во Токио, а ривал во четвртфиналето в четврток му беше Јапонецот Кеи Нишикори. Резултатот беше 6:2, 6:0 во сетови по седумдесет минути игра на „Тенискиот парк Аријаке“ во Токио. Ова беше 19. …

Повеќе »

(ФОТО) Оди со сигурен чекор: Ѓоковиќ во четирифиналето на турнирот во Токио

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на Олимписките игри во Токио, откако го совлада Шпанецот Алехандро Давидовиќ Фокина со 6:3, 6:1. Ѓоковиќ ги оправда своите очекувања и го совлада младиот Фокина во екстремно тешки услови во Токио. До триумф над 16 -то носител Новак дојде за …

Повеќе »

Дежа ви: Доминација на Ферстапен на „Ред Бул рингот“

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен, дојде до својата трета победа во последните три недели откако славеше на Големата награда на Австрија, деветтата трка од годинашниот шампионат во Формула 1. Холанѓанецот ја забележа својата петта победа оваа сезона на „Ред Бул Ринг“, „обоен“ во портокалова боја благодарение на неговите фанови, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со само 5. загубени гемови Новак Ѓоковиќ „одлета“ до второто коло на Ролан Гарос

Новак Ѓоковиќ го победи Микаел Имер од Шведска со 6:0, 6:2, 6:3 во првото коло на Ролан Гарос за еден час и 38 минути. Новак во второто коло ќе се сретне со Ричард Беранкис, кого неодамна го победи во „Синсинати“. Литванецот беше подобар од Делијен во три сета. Peak disguise …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се враќа Новак Ѓоковиќ каков што го сакавме!

Вчера заврши Мастерсот во Мадрид кој го доби Александар Зверев кој во финалето го совлада Доминик Тим, а веќе денес стартуваше Рим… Новак Ѓоковиќ одиграл одличен меч и го совладал Украинецот, Александер Долгополов (6:1, 6:3) во првото коло на Мастерсот во Рим. Новак бил расположен и многу подобар од противникот. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Добро дојде назад“: Новак на турнир во Мелбурн „го исчистил“ петтиот тенисер на светот

После шест месеци отсуство од тениските терени, поради повреда на лактот на десната рака,Новак Ѓоковиќ најавил успешно врќање. Ноле на егзибицискиот турнир „Кујонг класик“ во Мелбурн од теренот го „исчистил“ петтиот тенисер на светот, Доминик Тим со 2:0, по сетови 6:1 и 6:4. @DjokerNole about to srart his 1st match …

Повеќе »