Tag Archives: убавина

(ФОТО Галерија) Струмички карневал:Дефиле на младост, убавина и добра енергија!

Како и секоја година така и оваа, Струмичкиот карневал помина во одлична, безбедна и карневалска атмосфера. На карневалот присуствуваа претставници од многу познати карневали во светот кои уживаа во дефилето… Билјана и Кирил Ахтаров беа прогласени за крал и кралица на карневалот. А кога станува збор за маските…ги имаше секакви, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најубавите близначки на светот имаат 9. години и повеќе од 1,1 милион фанови: Загубено детство со секојдневни „модни обврски“!

Како изгледа секојдневниот живот на сестрите кои се прогласени за најубави близначки на светот? Кога Жаки Клементс на седмиот роденден на своите ќерки Ава Марија и Леа Роуз отворил профил на Инстаграм за нив, многу бргу станал планетарно популарен. „За околу шест месеци веќе имаа повеќе од 150. илјади следбеници. …

Повеќе »

Најубавите личности се раѓаат во овие три хороскопски знаци

Џулија Робертс е родена на 28. октомври 1967. година во знакот на Скорпија. Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно,а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Иако на убавината е тешко да се гледа како на нешто универзално, сепак постојат некои заеднички карактеристики. …

Повеќе »

(Рецепт) Лековити својства на кивито: Го намалува холестеролот, го регулира крвниот притисок и го јакне имунитетот!

Во ладните зимски денови кога ни се закануваат настинки и грип, неопходно е менито да ви биде полно со витамини и хранливи материи. Кога станува збор за витамините идеален избор е кивито бидејќи содржи витамини од групата Б, како и витамините А и Ц, белковини и железо. Кивито е одлично …

Повеќе »

(ФОТО) Џеј Ло ги поделила тајните поради кои и’ во 50. година изгледа и се чувствува одлично!

Уште на прв поглед е јасно дека Џенифер Лопез многу нешта ги должи на добрите гени, но спеак, води и здрав животен стил. Освен што внимава на исхраната и напорно тренира, секој ден се грижи добро да се наспие. „Тоа значи барем седум до девет часови, односно 10 до 11 …

Повеќе »

(ФОТО) Неверојатни фотографии кои воодушевуваат: Природата е најголем креатор!

Природата што ќе создаде не може никој – често се кажува за некоја неверојатна природна убавина. Ви донесуваме фотографии снимени во различни средини и услови но кои никого не оставаат рамнодушен, погледнете: Црвен тепих Red Carpet …….by Antonio Lemus pic.twitter.com/r1DlXWJbXD — Gabriele Corno (@Gabriele_Corno) March 27, 2017 Живот кој едноставно …

Повеќе »

(Рецепт) Лекува тврди петици и отстранува акни: Погледнете колку е моќен оризот во служба на убавината!

Освен хранливите и здравствени предности, оризот има и своја „бјути“ страна, па така е составен дел на многу козметички препарати… Оризот е една од намирниците која во домаќинствата на трпезата се наоѓа неколку пати неделно благодарение на благотворните влијанија на човечкиот организам. Поради големото количество антиоксиданси помогнува во негата на …

Повеќе »

Најдобриот подарок за вашата пријателка!

Вистинските пријатели се едни од најважните луѓе во вашиот живот. Ваши најверни поддржувачи од денот кога сте се запознале, кои се со Вас и во добро и во лошо. Секогаш тука да ве ислушаат, заедно да се смеете, некој без кој не би можеле да го замислите животот. Токму поради …

Повеќе »

(Рецепт) Куркумата го чисти лицето, отстранува акните и подмладува: Чудесен индиски зачин кој вашата кожа ја враќа во живот!

Куркумата е прав која често се користи во индија, како во исхраната така и за лекување на роблемите со кожата… Познато е дека оваа билка е вистински зачин за здравје, а многу е корисна и во служба на убавината. Турчинките миењето на телото го кренале на пиедестал на дружење, опуштање …

Повеќе »