Tag Archives: убавина

(ВИДЕО) ПРЕКРАСНО – НЕМА КОЈ НЕ БИ УЖИВАЛ: За време на лет членовите на една група ги забавувале патниците…

Се наликувало на класичен лет со авион. Патниците се сместиле на седиштата, авионот полетал, и… Одеднаш членови на група стануваат, а седеле на разни места во авионот и почнуваат да ја пеат познатата „Stay with me“… Патниците во чудење, но многу бргу го прифаќаат изненадувањето и почнуваат да снимаат со …

Повеќе »

(Рецепт) Народна медицина – ЛЕК ЗА ПОТПОЛНА ПРЕРОДБА НА ТЕЛОТО – СЕ КОРИСТИ ПРЕКУ ЗИМА: Загубете килограми, зајакнете ги коските и имунитетот, а косата и кожата ќе блескаат!

Подгответе се за зимата. Зајакнете го вашиот имунитет на време… Овој стар рецепт се користи со векови за зајакнување на физичките и менталните способности и за лекување на многу заболувања. Рецептот од само две состојки, го подобрува варењето на храната, помага во губење на тежината и ги отстранува токсините од …

Повеќе »

(ФОТО) Магичниот Рио де Жанеиро:Еве поради што е еден од најубавите градови во светот!

Рио де Жанеиро е еден од најубавите и најголемите градови во светот што вреди да се посети. Рио де Жанеиро е една од најубавите дестинации во светот и има многу убави места за посета таму. Градот има интересна мешавина на урбанистички елементи, но и култура која отсликува некои минати времиња. …

Повеќе »

(Рецепт) Кафе во служба на убавината

Освен што не буди кафето е одлично и за нега: Еве на кои се начини можете да го употребите. Дури и ако не сте љубители на кафето после ова ќе го промените мислењето. Кафето има повеќе бенефити отколку што сте мислеле. Добро е за коса, кожа и за телото. Еве …

Повеќе »

„Украдете ги“ најдобрите тајни за убавината на Шарлиз Терон

Една од најуабвите жени на Холивуд секако е глумицата Шарлиз Терон. Оваа дива е вистински доказ дека за беспрекорен изглед, не се потребни никакви операции, туку придржување кон неколку основни правила за убавина кои секоја жена може да ги усвои. Следните пет тајни за убавина се клучот за совршениот изглед …

Повеќе »

(ФОТО) Краставицата е најкорисна салата: Додека „симнува“ целулит и килограми еве што прави за здравјето!

Кога купувате краставици, гледајте да имаат цврст и мазна кора – тиакви се најдобри и можат да подолго да стојат… Кога доаѓа летото, ретко на кој зеленчук толку се радуваме како на краставиците! Освен што се освежувачки и вкусни, еве за кои карактеристиките на краставиците уште треба да ги знаете: …

Повеќе »

(Рецепт) ВКУСНО И МНОГУ ЕФИКАСНО – Јогурт и куркума: Комбинација која го чува мозокот, крвните садови и витата линија ако ја внесувате на вистински начин!

Истражувањата покажале дека токму оваа комбинација помогнува при согорувањето на мастите од црниот дроб… Куркумата е зачин кој често се користи во азиската кујна и има многу позитивни ефекти врз телото. Во комбинација со јогурт, полесно се „поднесува” во телото, а притоа е одлична комбинација за губење на тежината! Овој …

Повеќе »

(Рецепти) Чудо од кујната: Квасецот косата и кожата ги враќа во живот, помогнува при анемија и остеопороза!

Квасецот одлично делува кога го користиме за нега на лицето и телото… Квасецот најчесто го користиме во подготовка на различни теста, но овој додаток на исхраната може да биде и одличен сојузник во негата на кожата, косата, ноктите, како и за унапредување на нашето здравје. За кожа Пивскиот и пекарскиот …

Повеќе »

ЈА ШТИТАТ КОЖАТА, ГО ЧУВААТ ВИДОТ, НЕ ДЕБЕЛЕАТ: Овие семки можете да ги јадете во неограничени количества!

Вообичаено, семето ги грицкаме патем, несвесно, да го скратиме времето, да ги запослиме рацете. Бидејќи семките се многу вкусни, и доста се изгрицкува. Но, тоа не е проблем, бидејќи семето, колку и да е вкусно, толку е и здраво. Сончогледот ја штити кожата Сончогледот содржи витамин Е, познати антиоксиданти, протеини, …

Повеќе »