Tag Archives: убавина

(ФОТО) ЗОШТО ЛУЃЕТО СЕ ТОЛКУ ЗЛОБНИ? На девојче поради младеж на лицето и говорат дека е одвратна и дека нема да најде дечко!

Секојпат кога ќе објави фотографија од нејзината 20-месечна ќерка Ангелика, Маријана Будинг од Австралија чека да види што ќе коментираат луѓето. Имено, сите знаеме колку сурови умеат да бидат луѓето, а малата Ангелика се родила со „вински“ младеж на лицето. Gepostet von Marianna Bowering am Donnerstag, 17. Mai 2018 „Најсуровиот коментар …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Жена (70) отишла кај стилист за славни: Промена до непрепознатливост!

Во рацете на вистински експерти, ниту една жена не може да биде грда Беверли Вилсон има 70 години и живее во Северна Каролина. Таа решила да го посети стилистот за славни личности, Кристофер Хокинс, за кој многумина сметаат дека е чудотворец, кога се станува збор за трансформација. „Подготвена сум за …

Повеќе »

(ФОТО) ТОЈ Е ПРОГЛАСЕН ЗА НАЈУБАВ МАЖ НА СВЕТОТ: Има една МАНА но на Роберт Патисон никој не му е ниту блиску!

Британскиот козметички хирург Џулијан де Силва на основа на златен пресек, кој е показател за совршени пропорции уште од античка Грција, пресметал колку е нечие лице совршено. Според мерењата, актерот Роберт Патисон има скор кој е најдобар меѓу славните убавци. Резултатот на Патинсон е 92,15 проценти. “Тој се најде меѓу …

Повеќе »

(ФОТО) СЛАБОСТ:Јанко Илковски повторно воодушевен од својата ќерка!

Не случајно се вели дека врската помеѓу тетко и ќерка е посебна, има нешто што никој не може да го објасни но останува неописливата љубов…и гордост… Токму така се однесува и Јанко Илковски кон својата ќерка. Во јуни се пофали дека принцезата на тато матурирала, а сега со нешто што …

Повеќе »

(ФОТО) Овие деца се познати во цел свет благодарение на нивната убавина

УБАВИНАТА е во очите на набљудувачот. Често е субјективна и работа на убедување. Додека за едни стандардот за убавина се црвени образи и полни сензуални усни, другите полудуваат за бледа кожа и префинети црти на лицето. Меѓутоа, кога станува збор за деца сите аргументи паѓаат во вода. Секое дете е …

Повеќе »

(ФОТО) ТАА БИЛА УБАВИЦА МЕЃУ УБАВИЦИТЕ: Ќерките на Орнела Мути и’ не ја наследиле убавината од нивната мајка!

Само еднаш се раѓа ваква убавица… Орнела Мути е италијанска актерка, родена во март 1955. година во Рим. Оваа безвремена убавица наполни 64 години! View this post on Instagram 😍 #Repost @13.paola.13 ・・・ #ornellamuti #beautiful #beauty #love #italia #italy #bella #bellisima #lapiubella #actress #flashgordon #fashion #style #beauty#beautyqueen #queen #icon #legend …

Повеќе »

(ФОТО) ЕДНА ОД НАЈБАРАНИТЕ АКТЕРИ СЕГА Е ЗАБОРАВЕНА А СЕ’ ПОРАДИ ЕСТЕТСКИТЕ ОПЕРАЦИИ: Денес нема ниту трага од некогашната популарна глумица!

За неа блиските велат дека веќе е зависна од естетските операции и дека сака да го забави процесот на стареење.  Лара Флин Бојл некогаш беше една од најбараните актерки, а се прослави со нејзината улога во серијата „Твин Пикс“, кога имаше само 20. години. За кратко време стана секс-симбол, а …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Салма Хаек објавила видео во кое изгледа како 20. годишна

Холивудската глумица Салма Хајек наполни 53. години, но нејзиниот изглед докажува дека годините се само број. Неодамна, таа на Инстаграм објави видео во кое е без грам шминка на зајдисонцето. Салма се обиде да го фати убавиот зајдисонце и себе си во преден план, што баш и не и успеало. …

Повеќе »

Истакнете ја Вашата внатрешна убавина и справете се со целулитот

Надворешниот изглед го рефлектира вашето здравје и виталност. Со процесот на стареење, настануваат промени на кожата. Поради тоа, голем дел од женската  популација инвестира во козметички препарати, скапи процедури и антицелулитни третмани кои не нудат долготрајно решение. Целулитот како последица од стареењето е проблем кај 85-95% од жените, па ако …

Повеќе »