Tag Archives: убавина

(Рецепт) Брише брчки, обновува оштетена коса и јакне нокти: Ова масло е најдоброто што една жена може да си дозволи!

Ова масло е заслужно за блескав изглед на секоја жена… Освен за подготвување вкусни оброци, маслиновото масло може да се користи и во ритуалите за убавина. Се покажал како одличен сојузник на женската убавина и добро негуваниот изглед. Маслиновото масло е богато со витамини, минерали и природни масни киселини, а …

Повеќе »

Без нив лицето забрзано пропаѓа и старее: Овие 3. витамини се задолжителни после 40.ттите години

Витамините играат клучна улога во забавување на процесот на стареење Витамини се неопходни за нашето тело, без оглед на возраста, но по 40-годишна возраст, мора да ги земате овие 3. редовно. За да се забави процесот на стареење, неопходно е да се дејствува на кожата во длабочина, а тоа најдобро …

Повеќе »

(Рецепт) Куркумата го чисти лицето, отстранува акните и подмладува: Чудесен индиски зачин кој вашата кожа ја враќа во живот!

Куркумата е прав која често се користи во индија, како во исхраната така и за лекување на роблемите со кожата… Познато е дека оваа билка е вистински зачин за здравје, а многу е корисна и во служба на убавината. Турчинките миењето на телото го кренале на пиедестал на дружење, опуштање …

Повеќе »

(ВИДЕО) СОВЕТИ – СЕКОЈА ЖЕНА во својот несесер со шминка мора да има ВАЗЕЛИН: Погледнете зошто!

Оваа мешавина на минерали и восок што лесно се размачкува повеќе од 150 години се користи како лековит мелем, маст за рани, изгореници и како сојузник на женската убавина. Вазелин е мешавина од лесни парафински масла и меки јаглеводороди, односно мешавина од минерали и восок што лесно се размачкува. Повеќе …

Повеќе »

КАФЕТО КАКО ЛЕК – Кафето е многу повеќе од средство за будење: Еве како омилениот утрински напиток го опоравува телото, кожата и косата!

Покрај тоа што е омилен пијалок што треба да не разбуди наутро, кафето има безброј лековити својства кои влијаат на нашето здравје и убавина. Кафето е буквално „вулкан“ на антиоксиданти, што значи дека се бори против сите штетни материи, токсини и слободни радикали во нашето тело, зајакнувајќи ги нашите одбранбени …

Повеќе »

(Рецепт) Куркумата го чисти лицето, отстранува акни и подмладува: Чудесен индиски зачин кој вашата кожа ја враќа во живот!

Куркумата е прав која често се користи во индија, како во исхраната така и за лекување на роблемите со кожата… Познато е дека оваа билка е вистински зачин за здравје, а многу е корисна и во служба на убавината. Турчинките миењето на телото го кренале на пиедестал на дружење, опуштање …

Повеќе »

(ФОТО) Шерон Стоун го насмеала и воодушевила светот со изјавите: „Мажите се како миксер!“

Актерката Шерон Стоун, која веќе гази во шеесеттите години, но воодушевила со изјавите… За жените и убавината “Навистина убава жена е секогаш љубезна со другите жени и мажи воопшто. Таа не прифаќа ривалство, интриги и злоба”. “Пластичната хирургија не е мој избор, но јас не ги обвинувам жените што прибегнуваат …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Дрвја како од друга планета: Вакво нешто не сте виделе!

На Земјата растат дрвја како да се од друга планета Иднината на нашата планета зависи од дрвјата/ Освен чистиот воздух што ни го обезбедуваат, овие дрвја се и многу декоративни.Погледнете сами па проценете! 1. Еукалиптус во бои на виножито View this post on Instagram How is this possible?? Nature just …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најбогатите жени на светот изгледаат како запуштени домаќинки: Еве зошто убавината не им е приоритет!

Еве како изгледаат жените што имаат милијарди Го гледав неодамна настапот на Шакира и Џенифер Лопез во Супербол и ги слушам коментарите на жените: „Дами беа нивните пари, како јас би изгледала?“, „Ако инвестирав еден милион во себе, сите би рекле каква риба сум!” Сепак, во светот има богати жени …

Повеќе »