Tag Archives: убавина

(ФОТО) 14 МОЌНИ ПОРАКИ НА СОФИЈА ЛОРЕН: Насоки за исполнет живот и среќа за секоја жена!

Една од најубавите жени на светот им сподели мудри совети на помладите генерации Софија Лорен (87) е синоним за убавина, харизма, талент, шарм и префинетост. Таа е веќе во својата деветта деценија и со гордост ја носи својата возраст. View this post on Instagram A post shared by Sophia Loren …

Повеќе »

Ова е најубавиот хороскопски знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ИАКО секој е убав на свој начин, постојат стандардни естетски критериуми кои ги земаме предвид кога проценуваме за нечија убавина и привлечност. Астролозите тврдат дека изгледот може да зависи …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) ПАПАРАЦИ ТАЈНО ЈА СЛИКАЛЕ МОНИКА БЕЛУКА: Погледнете како се однесува кога мисли дека никој не ја гледа!

Додека уживала во чаша бело вино, Моника Белучи немала поим дека папараците ја фотографираат…Моника Белучи (57) важи за личност која максимално ужива во животот. Не дозволува озборувањата да ја потресат, да и ја трујат душата, да ѝ врежат брчки на лицето.Деновиве таа е во Шпанија каде деновите ги поминува во …

Повеќе »

(ФОТО) За неа велат дека е наследничка на Моника Белучи и една од најубавите жени во светот

Матилда де Анџелис (26) е италијанска актерка за која многумина велат дека неодоливо потсетува на Моника Белучи. Матилда се здоби со планетарна слава благодарение на серијата „The Undoing“ со Никол Кидман и Хју Грант, но пред тоа постигна забележителни улоги во италијанската кинематографија, како што се L’incredibile storia dell’Isola delle …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) Намалете ги брчките и забрзајте го метаболизмот: СЕМЕТО од ЛЕН во служба на здравјето и убавината

Исфрлете од исхраната се што му штети на вашиот организам Доколку имате проблем со брчките, пробајте го овој домашен третман што е можно поскоро. Тајната е во лененото семе, кое со своите лековити својства придонесува за подобрување на вашето поткожно ткиво, ги подмладува масните клетки и го враќа тој младешки …

Повеќе »

Ленено семе за нега на коса и лице: Два третмани кои ќе ве подмладат!

Лененото семе се покажало како исклучителен препарат за коса, бидејќи го враќа сјајот и волуменот, а истото важи и за кожата на лицето.Лененото семе се користи во исхраната повеќе од 6.000 години, а поради неговите здравствени придобивки е прогласено за суперхрана. Богат е со влакна и омега-3 масни киселини, поради …

Повеќе »

СРЦЕТО ДА ВИ ПУКНЕ: Дваесет дена по трагичната смрт на 16-годишната позната реална ѕвезда, мајката добила проштален подарок

Смртта на младата реална ѕвезда ги шокираше сите, а сега мајката добила подарок кој целосно ја скршил. Поминаа едвај дваесет дена од смртта на Кајли Пози, некогаш најубавото девојче и ѕвезда на контроверзната шоу програма „Toddlers And Tiaras“, а светот се уште е потресен од теориите за нејзината смрт. Убавата …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Мајкл Џексон до ден-денес го почитува советот на татко и: Парис не го заборава ова!

Мајкл Џексон почина во 2009. година, а неговата ќерка Парис порасна во вистинска убавица… Парис Џексон (24) на 11. години го изгубила својот татко, најпопуларниот пејач во светот, Мајкл Џексон. Таа денес е модел, пејачка и актерка и секогаш истакнувала дека она што ја научил нејзиниот татко го цени до …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЏЕСИКА АЛБА НАПОЛНИ 41. ГОДИНА – БИЛА КИДНАПИРАЛЕ КОГА ИМАЛА 15 ГОДИНИ: Ја нашле врзана во багажник, во црква за малку ќе добила ќотек! Животот не ја мазел славната глумица!

Џесика Алба деновиве го прослави својот 41. роденден, а изгледа подеднакво добро (ако не и подобро) како на самиот почеток на нејзината актерска кариера. Таа е една од ретките холивудски актерки која никогаш не отишла под нож, а љубовниот живот сака да го држи подалеку од очите на јавноста. Убавата …

Повеќе »