Tag Archives: убавина

(ФОТО Галерија) Дрвја како од друга планета: Вакво нешто не сте виделе!

На Земјата растат дрвја како да се од друга планета Иднината на нашата планета зависи од дрвјата/ Освен чистиот воздух што ни го обезбедуваат, овие дрвја се и многу декоративни.Погледнете сами па проценете! 1. Еукалиптус во бои на виножито View this post on Instagram How is this possible?? Nature just …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најбогатите жени на светот изгледаат како запуштени домаќинки: Еве зошто убавината не им е приоритет!

Еве како изгледаат жените што имаат милијарди Го гледав неодамна настапот на Шакира и Џенифер Лопез во Супербол и ги слушам коментарите на жените: „Дами беа нивните пари, како јас би изгледала?“, „Ако инвестирав еден милион во себе, сите би рекле каква риба сум!” Сепак, во светот има богати жени …

Повеќе »

(ФОТО) ЗОШТО ЛУЃЕТО СЕ ТОЛКУ ЗЛОБНИ? На девојче поради младеж на лицето и говорат дека е одвратна и дека нема да најде дечко!

Секојпат кога ќе објави фотографија од нејзината 20-месечна ќерка Ангелика, Маријана Будинг од Австралија чека да види што ќе коментираат луѓето. Имено, сите знаеме колку сурови умеат да бидат луѓето, а малата Ангелика се родила со „вински“ младеж на лицето. Gepostet von Marianna Bowering am Donnerstag, 17. Mai 2018 „Најсуровиот коментар …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Жена (70) отишла кај стилист за славни: Промена до непрепознатливост!

Во рацете на вистински експерти, ниту една жена не може да биде грда Беверли Вилсон има 70 години и живее во Северна Каролина. Таа решила да го посети стилистот за славни личности, Кристофер Хокинс, за кој многумина сметаат дека е чудотворец, кога се станува збор за трансформација. „Подготвена сум за …

Повеќе »

(ФОТО) ТОЈ Е ПРОГЛАСЕН ЗА НАЈУБАВ МАЖ НА СВЕТОТ: Има една МАНА но на Роберт Патисон никој не му е ниту блиску!

Британскиот козметички хирург Џулијан де Силва на основа на златен пресек, кој е показател за совршени пропорции уште од античка Грција, пресметал колку е нечие лице совршено. Според мерењата, актерот Роберт Патисон има скор кој е најдобар меѓу славните убавци. Резултатот на Патинсон е 92,15 проценти. “Тој се најде меѓу …

Повеќе »

(ФОТО) СЛАБОСТ:Јанко Илковски повторно воодушевен од својата ќерка!

Не случајно се вели дека врската помеѓу тетко и ќерка е посебна, има нешто што никој не може да го објасни но останува неописливата љубов…и гордост… Токму така се однесува и Јанко Илковски кон својата ќерка. Во јуни се пофали дека принцезата на тато матурирала, а сега со нешто што …

Повеќе »

(ФОТО) Овие деца се познати во цел свет благодарение на нивната убавина

УБАВИНАТА е во очите на набљудувачот. Често е субјективна и работа на убедување. Додека за едни стандардот за убавина се црвени образи и полни сензуални усни, другите полудуваат за бледа кожа и префинети црти на лицето. Меѓутоа, кога станува збор за деца сите аргументи паѓаат во вода. Секое дете е …

Повеќе »

(ФОТО) ТАА БИЛА УБАВИЦА МЕЃУ УБАВИЦИТЕ: Ќерките на Орнела Мути и’ не ја наследиле убавината од нивната мајка!

Само еднаш се раѓа ваква убавица… Орнела Мути е италијанска актерка, родена во март 1955. година во Рим. Оваа безвремена убавица наполни 64 години! View this post on Instagram 😍 #Repost @13.paola.13 ・・・ #ornellamuti #beautiful #beauty #love #italia #italy #bella #bellisima #lapiubella #actress #flashgordon #fashion #style #beauty#beautyqueen #queen #icon #legend …

Повеќе »

(ФОТО) ЕДНА ОД НАЈБАРАНИТЕ АКТЕРИ СЕГА Е ЗАБОРАВЕНА А СЕ’ ПОРАДИ ЕСТЕТСКИТЕ ОПЕРАЦИИ: Денес нема ниту трага од некогашната популарна глумица!

За неа блиските велат дека веќе е зависна од естетските операции и дека сака да го забави процесот на стареење.  Лара Флин Бојл некогаш беше една од најбараните актерки, а се прослави со нејзината улога во серијата „Твин Пикс“, кога имаше само 20. години. За кратко време стана секс-симбол, а …

Повеќе »