Tag Archives: твитер

(ФОТО) Обожавателите брутално го исмејуваат Роналдо поради новата фризура!

Јасно е дека Роналдо, како еден од најуспешните фудбалери на светот има пристап до најдобрите фризери и стилисти, па на неговите фанови никако не им е јасно зошто во финалето на Лига на шампионите се појавил со доста чудна фризура. Напротив, многумина се сложиле дека косата на Роналдо им пречела …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Срам за Евровизија: Инцидентот со микрофонот открил дека Британката не пеела во живо!

Откако активистот Dr. AC со вистинско име Константин Боуки, и го грабнал микрофонот и така го пореметил настапот, СуРи почнала да танцува како ништо да не се случило но при тоа заборавила да пее… Мажот кој синоќа влетал на сцената на финалето на Евросонг, самонаречениот Dr. AC или Dr. ACactivism …

Повеќе »

(ФОТО) Во Холивуд повторно „разведуваат“: Еве како Рајан Рејнолдс им одговорил за разводот од Блејк Лајвли!

Светските медиуми се преплавени со написи дека познатиот холивудски пар,Рајан Рејнолдс и Блејк Лајвли се разведуваат, а познатиот глумец, на негов типичен, шеговит начин, одговорил на тие написи… Иако Рајан Рејнолдс и Блејк Лајвли се еден од најпопуларните холивудски парови, медиумите во последните неколку недели пишуваат за тоа дека нивниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хит на социјалните мрежи: Бесниот сопственик на ПСЖ трча со камшик по тренерот Унаи Емери!

Твитерџиите често си приредуваат забава а една од последните беше поразот на ПСЖ од Реал Мадрид со што соништата на најбогатиот клуб во светот за европскиот трон беа не само распаднати, туку доживеаа и „срам“… ПСЖ доживеа пораз и на домашен терен во двомечот од осминафиналето против Реал Мадрид во …

Повеќе »

(ФОТО) Интернет „гори“ за фустаните на Иванка и Меланија Трамп: Едната е премногу секси а другата смешки

Иванка и Меланија Трамп, ќерка и сопруга на Доналд Трамп, во новогодишната ноќ го пленеле вниманието со својот моден избор. Иванка со својот секси фустан синоќа ги изненадила сите присутни, а со фустанот на Меланија Трамп се исмејуваат на социјалните мрежи. Happy New Year’s Eve! xx A post shared by …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е доказ дека бракот им е во криза:Една фотографија од Трамп и Меланија покрај елката „го запалила“ Твитер

Една фотографија предизвикала сомнение дека Доналд Трамп и Меланија не се во најдобри односи. Меланија на Твитер објавила фотографија на која таа и Доналд седат покрај елка која е во соба која е накитена со злато, еден кон друг свртени со грб и на телефон. Тоа и’ не е баш …

Повеќе »

Новинарката која на Твитер го продавала синот за 12. долари добила необична посета…

Со некои работи навистина не смееме да се шегуваме… Иако повеќето луѓе нејзината шега ја сфатиле токму така – како шега, полицијата не се шегувала кога и тропнала на врата Мајката била под сериозна истрага затоа што на својот Твитер профил напишала „Продавам тригодишен син з 12. долари или на …

Повеќе »

(ФОТО) Местенка или вистина:Адриан Гаџа ја поддржа Каталонија со нова карта на Македонија

Вчера, 01 октомври, 2017, беше денот кога Каталонците тргнаа на гласање, за на референдум да се изјаснат за независност на својата покраина. Властите во Мадрид поддржани од судските одлуки се обидуваа на секој начин да го спречат гласањето, уптребувајќи сила… на моменти и прекумерна и брутална! Сликите од крвавата недела …

Повеќе »