Tag Archives: твитер

(ФОТО) ИНТЕРЕСНА СИТУАЦИЈА – ЗЕЛЕНО КУЧЕ? Зошто да не? Оваа фотографија добила 100 ИЛЈАДИ ЛАЈКОВИ, а еве како дошло до тоа!

Фотографијата од кучето станала вирална на Твитер поради нејзината необична боја. „Едно бело куче + свежо исечена трева“, пишува покрај фотографијата, која добила повеќе од 95.000 лајкови. „Шрек“, „Кучето на Гринч“ се шегувале корисниците на Твитер, а наскоро и други споделиле фотографии од своите миленици кои го сториле истото. One …

Повеќе »

„Соросовка, сатанист, лаже за своето потекло“: Политичар изнел бизарни тврдења за пејачката ѕвезда

Теориите на заговор ги следат поп-sвездите со години, од тоа дека извршиле самоубиство па компаниите ги заменуваат со клонови за да продолжат да заработуваат пари од нивната работа, до врски до сатанистичките и масонските кругови. Сепак, ретко се случува политичко лице да изнесува вакви тврдења, и тоа за толку моќна …

Повеќе »

(ФОТО) Луѓето се мачат да најдат мачка на оваа фотографија: Ја гледате ли Вие?

Мачките се миленичиња што можат многу добро да се вклопат во околината во која се наоѓаат. Тие се во состојба да се качуваат и да скокаат по кујнски елементи и мебел и да спијат во секој агол од домот, така што понекогаш е многу тешко да се најдат. Кејт Хиндс, …

Повеќе »

(ФОТО) ХИТ НА ТВИТЕР – ОВАА ФОТОГРАФИЈА ЈА СМЕТААТ ЗА НАЈВУЛГАРНАНА СВЕТОТ: Ќе видите детал околу кој полемизираат стотини илјади луѓе!

Иако на прв поглед сè изгледа вообичаено, за внимателните набудувачи ова е урнебесно смешно и многу забавно На социјалните медиуми е објавена фотографија која стана инстант хит на Интернет. Шоун е девојче кое позира на терасата една летна вечер. Иако на прв поглед сè изгледа вообичаено, за внимателните набудувачи ова …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕКОЈА ПОЧИТ – ВОЗАЧ ОД ШКОЛСКИОТ АВТОБУС ИСФРЛИЛ МАЛЕЧОК: Патниците негодувале но замолчеле кога е откриено кој бил исфрленото „дете“!

На социјалните мрежи се појави шокантна снимка на лут возач како исфрлува млад човек од училишен автобус. Иако имал ранец како секој ученик, на крајот се покажало дека е педофил со џуџест раст кој носи ранец само за да се вклопи во другите деца. На почетокот никој не разбрирал за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хит снимка: Двајца навивачи „умирале од смеење“ додела Колинда навивала!

Колинда Грабар Китаровиќ синоќа во нејзин стил навивала за Хрватска на „Рујевица“ во Риека, на натпреварот кој Хрватска го доби со 3:1 и се пласира на ЕП а снимката на која жестоко удира со рацете на „Во бој, во бој“ станала хит на Твитер. „Навивачка. Овие момчиња и се смеат. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ранчот на славниот глумец во Австралија уништен од страшниот пожар: Тој објавил фотографии од изгорениот имот!

Расел Кроу на Твитер објави дека пожарот уништил дел од неговиот прекрасен имот во Нов Јужен Велс. 55-годишниот актер Расел Кроу можел само да гледа како огинот го проголтува австралискиот имот. Пожари има низ источна Австралија, а огинот го зафатил и имотот на славниот холивудски актер Расел Кроу во Нов …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трејлерот за новиот филм на Гилјермо Дел Торо ги преплашил луѓето!

Трејлерот за хоророт кој го продуцира мексиканскиот Оскаровец, Гилјерно Дел Торо, „Antlers”, веќе ги преплашил луѓето откако вчера бил објавен на Јутјуб. На режисерската палка се нафатил Скот Купер (“Crazy Heart”, “Hostiles”), кој воопшто нема искуство со хорорите, а токму поради тоа Дел Торо и’ го ангажирал. „Гилјермо е фантастичен, …

Повеќе »

(ФОТО) ЈА СПУШТИЛ НА ЗЕМЈА – ГЛУМЕЦ И ОБОЖАВАТЕЛКА ЖЕСТОКО СЕ ИСПОКАРАЛЕ: На Твитер напишала дека е БЕЗОБРАЗЕН а тој БРУТАЛНО И ОДГОВОРИЛ – Сите застанале на негова страна а еве и зошто!

Актерот Тери Круз е претежно љубезен кон своите обожаватели, поради што многумина биле изненадени од објавата на една обожавателка која тврди дека бил безобразенкон неа, но веројатно не толку колку што била изненадена од неговиот одговор со кој ја спуштил на земја. I think the spookiest thing that happened last …

Повеќе »