Tag Archives: твитер

(ВИДЕО) ВЛЕГОЛ ВО ХОТЕЛСКА СОБА И ЗАТЕКНАЛ ЧУДОВИШТЕ: Турист објавил хорор снимка од аголот на собата – социјалните мрежи се вжештиле!

Наводната снимка од натрапник од хотелска соба ги вжештил социјалните мрежи. Извесен Норман Кристијан објавил на Твитер видео од суштеството што наводно го нашол во изнајмен апартман. „Луѓе, јас сум во Камбоџа и само што најдов нешто во собата. Дали некој знае што е ова”, прашал тој. Guys I'm in …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Твитер не престанува со коментарите за 18+ сцена од новата серија на Нетфкликс – Ова се најјаките реакции!

Кон крајот на минатиот месец, на Нетфликс се појави серија која веднаш го привлече вниманието на многумина, но не мора да е поради квалитетот. Една сцена од серијата Секс/Живот беше особено дискутирана на социјалните мрежи, а BuzzFeed собра најдобри реакции. Серијата следи мајка домаќинка на која и е здодевно во …

Повеќе »

(ФОТО) Твоето лудо срце: Потресна порака на синот на Ѓорѓе Марјановиќ

Легендата на југословенската поп музика, Ѓорѓе Марјановиќ, почина на 89-годишна возраст, на 15. мај оваа година. Неговиот син Марко Марјановиќ од него се прости преку Твитер. „Можеби не бев најсјајниот син, но ти беше најдобриот татко. Стихот што најдобро те опишува: Моето лудо срце, тој ќе даде сè за песната, …

Повеќе »

(ФОТО) Меланија му го честитала роденденот на синот – твитерџиите ја нападнале поради фотографијата: „Ова е морбидно!“

Поранешната прва дама на САД, Меланија Трамп, на Твитер на својот син Барон му посакала среќен 15-ти роденден, но некои корисници ја нападнале за тоа што го објавила. Имено, Меланија објавила фотографија од балони во форма на броевите 1. и 5., а на поединците им пречело што балоните биле црни. …

Повеќе »

Твитер трајно го суспендирал профилот на Трамп

Социјалната мрежа Твитер објави дека трајно го суспендирала профилот на американскиот претседател Доналд Трамп поради ризик од понатамошно поттикнување на насилство. „По деталниот преглед на неодамнешните твитови од профилот @realDonaldTrump и содржината околу него, трајно го суспендиравме тој профил поради ризик од понатамошно поттикнување на насилство“, се вели во соопштението …

Повеќе »

(ФОТО) ТРАМП БЛОКИРАН НА ТВИТЕР! Невидена цензура на претседателот на САД – му се заканува укинување на профилот!

Твитер го блокирал профилот на американскиот претседател Доналд Трамп на 12 часови. Во исто време, тие му се заканиле на Трамп дека неговиот профил, во случај „да продолжи да ги крши правилата на Твитер“, ќе биде избришан засекогаш. BREAKING – Twitter account of President Trump locked for 12 hours. — …

Повеќе »

(ФОТО) Борат е главна ѕвезда на Твитер во 2020. година

Борат, измислен лик и неконвенционален истражувачки новинар од Казахстан, се приклучи на Твитер пред објавувањето на неговиот втор филм подоцна оваа година. Продолжението на Борат, насловено како „Borat: Gift of Pornographic Monkey to Vice Premiere Mikhael Pence to Make Benefit Recently Diminished Nation of Kazakhstan” (Борат: Подарок од порнографски мајмун …

Повеќе »

НОВИ МЕРКИ ПРОТИВ КОРОНА – Што ќе се случи ако семејството на Ѓорчев оди на гости кај Милошоски: Рација!

Новата pecтpиктивна мepка со која се забpaнyва повеќе од 4. гости во еден дом, предизвика лавина реакции и досетливи шеги на социјалните мрежи. Голем дел од граѓаните жестоко се спротивставуваат на ваквата мерка, а дел се шегуваат. Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на својот Твитер профил напиша: “Кај …

Повеќе »

(ФОТО) „Скоро добив инфаркт“: Гледате ли зошто оваа фотка станала хит на Твитер?

Твитерџика со корисничкото име @aleashuhh збунила многумина објавувајќи фотографија од нејзината мачка во дневната соба. „Скоро добив срцев удар“, напишала твитерџиката во описот на фотографијата, која на прв поглед изгледа како на амчката да и е одделена едната нога од телото. Nearly had a heart attack. pic.twitter.com/oWFb9kT8hB — i drink …

Повеќе »