Tag Archives: твитер

(ВИДЕО) Реакцијата на полициското куче кон српскиот министер е хит, луѓето пишуваат: „Добра обука!“

На ТВИТЕР се шири видео од интересна сцена што се случила при посетата на министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин, на полициските единици. Додека се поздравувал со полицаецот до кој тивко седело полициското куче, животното се вознемирило и почнало да лае кон Вулин. Pas ne greši, nikad.♥️ pic.twitter.com/7lKz7LOFQI …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Дојде Живот и во АЈРОдрон“… Се снима филм или е една слика на…или ОБИЧНА ГЛУПОСТ!

На профилот на @Mandalorian_Mk на Твитер се појави видео со наслов „Дојде Живот и во АЈРОдрон“… Дојде Живот и во АЈРОдрон. pic.twitter.com/gbqrbZzkRJ — Мандо (@Mandalorian_Mk) October 7, 2021 Коментарите под видеото пак се различни од шеговити дека се снима филм, па преку оние со критики за актерот во видеото, до …

Повеќе »

(ВИДЕО) Надреалната снимка на ОГРОМЕН алигатор како ЈАДЕ друг никого не оставил рамнодушен!

Тејлор Сопер, Американка од Јужна Каролина, на социјалните мрежи сподели видео од огромен алигатор како голта друг помал роднина, а многу корисници биле изненадени од големината на рептилот. Видеото ги прикажува задните нозе и опашката на помалиот алигатор што излегуваат од вилиците на огромен алигатор, половина потопен во езерцето. За …

Повеќе »

(ФОТО) Лиам Галагер испаднал од хелихоптер – фотографијата од повредата ја објавил на Твитер

Лиам Галагер, 48-годишен поранешен фронтмен на Oasis, на своите обожаватели им открил дека паднал од хеликоптер по настапот на фестивалот на островот Вајт, споделувајќи фотографија од повреденото лице на Твитер. Галагер се споредил со Кит Мун, покојниот тапанар на групата Who, кој беше познат по своето диво однесување и се …

Повеќе »

ТРАГИЧНА ВЕСТ ЗА НОВАК! Најголемата навивачка на Ѓоковиќ извршила самоубиство:„Колку љубов има во нејзините зборови, ми се крши срцето…“

ТРАГИЧНА вест стигна до Новак Ѓоковиќ пред полуфиналето на УС Опен! Можеби најголемиот обожавател на најдобриот тенисер во светот, Мари Лаур, со која првиот тенисер на светот и лично се запозна, извршила самоубиство. Оваа информација ја сподели со јавноста нејзината сестра, која го објави нејзиното проштално писмо. Одговорот на тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вознемирувачка видео снимка од патник кој „ги фаќал“ стјуардесите за градите – го врзале за седиштето!

Американскиот телевизиски новинар Сем Свини бил сведок на многу непријатен настан за време на летот од Филаделфија до Мајами. Инцидентот на кој бил сведок се случил токму пред него, а целата видео содржина како и деталите за настанот ги пренел на социјалната мрежа Твитер. Свини ги објаснил сите детали во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жената навредувала тип на расна основа – Тој се’ снимил и објавил на интернет!

Твитер профилот dredda47 објави видео на кое се гледа како жена на улица го навредува на расна основа. Мажот и рекол дека е дебела, а таа одговорила со потценувачки коментар за бојата на неговата кожа. Тој прво го објави видеото на својот профил на „Тикток“, но „Тикток“ го отстранил, па …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон и Вилијам сето време испраќаат ТАЈНИ пораки до Меган Маркл и Хари

Сите мислат дека Кејт Мидлтон и принцот Вилијам молчат достоинствено, но тоа не е случај. Кралскиот биограф Данкан Ларкомби, кој подолго време молчи откако „Сасексите“, Меган Маркл и принцот Хари, дадоа интервју за Опра Винфри, тврди дека Кејт Мидлтон и принцот Вилијам не се толку тивки како што и изгледа …

Повеќе »

(ФОТО) ГОЛЕМО СРЦЕ – Навивачката, тетка Бети, во болница кога се разбудила прво прашала за Новак – а потоа тој ЛИЧНО и се јавил!

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ повторно ја воодушеви целата планета. Откако ја донесе конечната одлука да биде дел од српскиот тим на претстојните Олимписки игри во Токио, тој направи едно добро дело и повторно ја воодушеви целата планета. Имено, една Американка му се обратила на Новак на социјалните мрежи …

Повеќе »