Tag Archives: твитер

(ВИДЕО) СЕ ШЕГУВАЛ – Снимка од пцуењето на Бајден стана хит на социјалните мрежи

Видеото на кое американскиот претседател Џо Бајден пцуе стана хит на социјалните мрежи. Имено, Бајден вчера се сретнал со градоначалникот на Форт Мајерс Бич, Реј Марфи. Во еден момент тој рекол: „Никој не се зае**ва со некој по име Бајден“. Контекстот сè уште не е целосно јасен, но градоначалникот дефинитивно …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – МЕГАН ПОВТОРНО ЈА КОПИРА ПРИНЦЕЗАТА ДАЈАНА ОД ГЛАВА ДО ПЕТИ?! Доаѓаат критики, а и Камила не е поштедена: Тоа беше најголемото ПРОМАШУВАЊЕ досега!

Многу луѓе ја искористија смртта на Елизабета Втора и неколкудневните кралски церемонии за сеќавање на Лејди Дијана, чија смрт, според многу поддржувачи на британската круна, е поврзана со нејзиниот однос со кралицата. Општо е познато дека принцезата од Велс не беше сакана од институцијата, туку таа беше сакана од народот. …

Повеќе »

Оптичка илузија која збунила многумина: Кој број го гледате на фотографијата?

Различни оптички илузии и загатки се многу популарни на социјалните мрежи. Една таква веќе подолго време кружи на интернет и „полуде“ многу луѓе. Одвреме-навреме на социјалните мрежи се појавува слика/оптичка илузија која ги збунува повеќето корисници, а тоа беше случај и со оваа објавена на Твитер која има бројки во …

Повеќе »

(ФОТО) Се појавиле фотографии од Трамп без шминка, луѓето шокирани: „Изгледа како Дарт Вејдер“

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп бил виден на голф турнирот LIV во едно од неговите ретки појавувања без шминка, а корисниците на социјалните мрежи биле шокирани од неговото лице. Трамп играше голф на турнир поддржан од Саудиска Арабија во Бедминстер, Њу Џерси. Покрај Трамп, на турнирот се појавиле и други …

Повеќе »

(ФОТО) ПРИРОДНО ИЗДАНИЕ – Шакира со синовите во Мексико, многумина ја пофалиле бидејќи немала ниту трошка шминка

Поп ѕвездата Шакира моментално престојува во Мексико со своите синови, а тие се фотографирани како се забавуваат на плажата Кабо Сан Лукас. Многу корисници на социјалните мрежи го пофалиле нејзиното целосно природно издание.Додека многу светски ѕвезди се обидуваат во секое време да изгледаат апсолутно совршено со помош на шминка, Шакира …

Повеќе »

(ВИДЕО) Масовна тепачка во морето станала хит на Твитер: Ниту ајкулите не би смееле да се мешаат овде!

На социјалните мрежи се појави видео од тепачка во море, а иако не може со сигурност да се утврди каде се случила тепачката, многумина коментираат дека се работи за Паралија. На снимката се гледа дека жена во црвено бикини најпрвин влегла во конфликт со маж, потоа влетала друга жена во …

Повеќе »

Фотографијата од Србија станала хит – луѓето велат дека докажува дека денешната младина не е самостојна

На Твитер веќе неколку дена се разговара за фотографијата која е направена пред Медицинскиот факултет во Ниш, а на која стојат поголема група родители. Авторот на фотографијата во описот тврди дека се работи за родители кои чекаат нивните деца да го напишат приемниот испит. „Многу родители чекаат, треперат и кршат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се споделува сцена од новиот филм на Марвел, сите ја коментираат оваа жена: „Дајте и Оскар!“

ПОКРАЈ Елизабет Олсен, Рејчел МекАдамс, Џон Красински и Бенедикт Камбербач, во филмот Doctor Strange in the Multiverse of Madness, една жена го привлече целото внимание појавувајќи се само во една сцена. Речиси на почетокот на новиот филм, гледачите забележаа жена, чиј идентитет сè уште не е потврден, како седи зад …

Повеќе »

(ФОТО) Бил Гејтс заразен со корона: „Среќен сум што сум вакциниран“

Софтверскиот магнат и голем донатор на Светската здравствена организација, Бил Гејтс, вели дека е позитивен на коронавирус. Ко-основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, во вторникот потврди дека бил тестиран за вирусот Ковид 19 и дека резултатот е позитивен и дека ќе биде изолиран додека не закрепне. Објавата следеше додека Гејтс ја …

Повеќе »