Tag Archives: тв телма

Од 19. септември „Проект куќа со Кристина“ на ТВ Телма

Долг и тежок беше патот на Кристина Арнаудова со нејзината хуманитарна организација „Проект среќа“ до реализација на куќи за оние на кои им се потребни… Храбра и превземлива Кристина со „Проект среќа“ успеа во тоа, го реализира и сними стореното а сите сето тоа ќе го имаме на увид од …

Повеќе »

(ФОТО) И’ ОВА ГО ИМА КАЈ НАС – РЕАКЦИИ – ОВА НЕ СМЕЕ да се емитува па за каква и емисија да станува збор: „Ова е национална телевизија или плажа“!

Неколку ТВ гледачи на Телма ни се јавија со молба да објавиме фотографии од една македонска водителка која не била „прикладно“ облечена… „Ова е национална телевизија или плажа“, вели нашиот соговорник огорчен што национална тв куќа како Телма си дозволува вакви „излети“ со кои ги омаловажува своите гледачи. И’ навистина…има …

Повеќе »

Ноќеска се доделуваат Оскарите

Ако сте љубител на оваа најпопуларна церемонија на доделување награди во светот на филмот можете да ја следите вечерва на Телма од 02. часот... Вечерва во Лос Анџелес ќе бидат доделени Оскарите, и ќе се знае кој е најдобриот филм за 2021 година. Оскарите се доделуваат во 24. категории, вклучително …

Повеќе »

(ВИДЕО) Иџе пред нов предизвик: Ќе ја покори ли и Монца?

Овој викенд во Монца се одржуваат 9. и 10. трка во сезоната на ТЦР… После триумфот во Валелунга нашиот автомобилски ас Игор Стефановски Иџе ќе има можност да приреди ново шоу во храмот на брзината. Гледајте овој викенд на Телма: МОНЦА -TCR ITALY САБОТА 12:55 НЕДЕЛА 10:50

Повеќе »

(ВИДЕО) КОД обезбеди први снимки од внатрешноста на Инфективната клиника во Скопје

Се појавија и први снимки од внатрешноста на Инфективната клиника во Скопје, а се дел од најавата на емисијата Код на Телма ТВ. Доктор Билјана Петревска е специјалист инфектолог. Работи токму во амбулантатата каде се проценува кој пациент за кој оддел е. „Јас сум од почеток на ситуацијата, со првите …

Повеќе »

(ФОТО) Уште една македонска ТВ водителка „рипна во тавче“: Цеце го зголеми тимот на Утринска на Телма

Жежок свадбен танц, наместо свадбен валцер. Цеце облечена во едноставен но ултрамодерен свадбен фустан со висок шлиц, покажа дека танчарските квалитети ги има во секој свој чекор Уште една македонска ТВ водителка „рипан во тавче“. Една од квартетот водители на утринската програма на ТВ Телма, атрактивната Цеце Трајковска му го …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Утринска на Телма прослави роденден – две години дружба со граѓаните на Македонија!

Пред две години започнаа со работа, а сега веќе можат да кажат дека се дел од утрата на многу македонски гледачи кои им ја укажаа довербата и секој ден ги следат на фреквенцијата на Телма. Утринците го слават својот втор роденден! Урааа урааа урааа! Ви благодариме за поддршката и љубовта …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“ известуват во живо од протестот во Радовиш

Неделата навечер е резервирана за нова доза на „Фчерашни новости“. Професионалната, независна и храбра новинарска екипа за неделава ви подготви: -Приказна за едно семејство -Фчерашни во живо од протестот во Радовиш -Интервју со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ -Нова Фчерашни дебата Не ги пропуштајте новите „Фчерашни новости“ оваа недела од 20 …

Повеќе »